Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
MAR
Akcja „Wielkanocna paczka dla Kresowiaka od strażaka” zakończona sukcesem!

Pod koniec stycznia ochotnicy zrzeszeni w Grupie Ratownictwa Specjalistycznego „Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce OSP Lubliniec” ogłosili zbiórkę suchego prowiantu, środków ochrony osobistej oraz środków czystości dla najbardziej potrzebujących Kresowiaków.

Lublinieccy strażacy zebrali niemal 3,5 tony produktów, które 18 marca zawieźli do Kamieńca Podolskiego na Ukrainie. Ogromna liczba darów stanowi dowód odniesionego sukcesu ochotników działających na terenie powiatu lublinieckiego. Podczas wizyty na Ukrainie strażacy nie tylko przekazali dary, ale również przeprowadzili pokaz działań pożarniczych i podarowali tamtejszym wolontariuszom niezbędny sprzęt do prowadzenia działań w straży pożarnej. Wyjazd możliwy był dzięki współpracy strażaków, wolontariuszy, przedstawicieli instytucji, stowarzyszeń i przedsiębiorców działających na terenie powiatu lublinieckiego.

Źródło: Grupa Ratownictwa Specjalistycznego "Strażacy Wspólnie Przeciw Białaczce OSP Lubliniec"

6edcfe-5.jpg 04477c-4.jpg 7db0bc-11.jpg 467e41-2.jpg
Monika Dymarek