Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› AKTUALNOŚCI

Rekrutacja elektroniczna do szkół ponadpodstawowych

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Od 17 maja możecie zakładać konta w systemie rekrutacji elektronicznej pod adresem: www.slaskie.edu.com.pl (przycisk ZGŁOŚ KANDYDATURĘ), wybierać szkoły i oddziały, do których chcecie kandydować, tworząc swoją listę preferencji. System jest tak skonstruowany, aby na każdym kroku pomagać kandydatowi przejść przez cały proces. Ponadto z lewej strony znajduje się zakładka POMOC, w której znajdziecie podręcznik kandydata, który dokładnie omawia wszystkie aspekty funkcjonowania systemu elektronicznej rekrutacji. Oprócz sekcji pomocy, na stronie slaskie.edu.com.pl znajdziecie także harmonogram rekrutacji, statystyki chętnych oraz – oczywiście – ofertę poszczególnych szkół. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą lublinieckich szkół. Poniżej przedstawiamy Wam niektóre materiały, które zostały zaprezentowane na targach edukacyjnych, które odbyły się w formie online w dniu 15 kwietnia br.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Wtorek
18 maja 2021

„Szczepienie jest jedynym racjonalnym wyborem, dzięki któremu będziemy mogli szybciej wyjść z pandemii” – to stanowisko Zespołu ds. COVID-19 Polskiej Akademii Nauk

- Zaufajmy nauce, szczepmy się! Szczepionki są jednym z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny, a szczepienia są najbardziej skutecznymi działaniami profilaktycznymi, które chronią nas przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi. O ich skuteczności świadczy spadek liczby zachorowań na odrę, tężec, świnkę, różyczkę czy wirusowe zapalenie wątroby typu B. Apeluję raz jeszcze, szczepmy się! Stawką jest nasze życie! W swojej praktycy lekarskiej spotkałem się z wieloma przypadkami osób, u których wirus SARS-Cov-2 spowodował spustoszenie organizmu, wiele osób do tej pory boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi powstałymi po zakażeniu tym wirusem – mówił Adam Konina, członek Komisji Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Powiatu, lekarz.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
11 czerwca 2021

Kampania informacyjno-edukacyjna "Alzheimer - rozumiem - wspieram"

W Polsce ponad 500 tys. osób żyje z objawami otępienia (demencji), a wśród nich 300 tysięcy ma chorobę Alzheimera. To zwykle osoby starsze – nasi rodzice, dziadkowie, sąsiedzi, znajomi. Otępienie stopniowo odbiera wszystkie dotychczasowe umiejętności, prowadząc do niepełnosprawności. Ale osoby żyjące z otępieniem nadal słyszą, widzą i czują. Mają ograniczenia spowodowane otępieniem, a w związku z tym także szczególne potrzeby. Im lepiej zrozumiemy ich potrzeby, tym lepiej będziemy mogli im pomóc.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
11 czerwca 2021

Bulwersujący atak na ratownika medycznego w Psarach

Kilka dni temu do wiadomości publicznej została podana informacja o napaści na ratownika medycznego, który został zaatakowany podczas wykonywania swojej pracy – ratowania ludzkiego życia. Sytuacja miała miejsce wieczorem, 4 czerwca. 37-letni napastnik był pod wpływem alkoholu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Środa
9 czerwca 2021

Mobilne Jednostki Szczepień (MJS) działają już na terenie powiatu lublinieckiego.

Są to medycy wykonujący samodzielnie szczepienia również poza punktami szczepień. Nowy sposób wykonywania szczepień dedykowany jest osobom niemogącym samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, np. osobom z niepełnosprawnościami, obłożnie chorym. Będą one szczepione preparatem firmy Johnson& Johnson (szczepionka jednodawkowa). W celu umówienia terminu wizyty Mobilnej Jednostki Szczepień prosimy o kontakt z Punktem Szczepień Powszechnych w Lublińcu, telefon: 530 712 413, 530 711 452 (poniedziałek- sobota godz. 15.00-20.00).  Mobilne Jednostki Szczepień zaszczepią również pracowników w zakładach pracy.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 czerwca 2021

DBAMY O BEZPIECZEŃSTWO TWOJE I BLISKICH „Tu znajduje się koperta życia”

Na czym to polega?

Jest to zestaw składający się z plastikowej koperty, karty informacyjnej (ankiety), która zawiera podstawowe informacje o stanie zdrowia, lekach, uczuleniach oraz naklejki na drzwi lodówki, która informuje o obecności koperty życia wewnątrz lodówki. Skąd pomysł lodówki? Bo znajduje się ona niemal w każdym domu i ze względu na spore rozmiary, łatwo ją zlokalizować.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
8 czerwca 2021

Harmonogram planowanych godzin pracy "Lokalnego Animatora Sportu" na miesiąc czerwiec 2021 r.

Poniżej przedstawiamy harmonogramy planowanych godzin pracy "Lokalnego Animatora Sportu" na miesiąc czerwiec 2021 r. na boiskach "Orlik" przy ul. Sobieskiego 22 i przy ul. ks. płk. J. Szymały 3 w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Wtorek
8 czerwca 2021

Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Matki

W dniu 28 maja 2021 na boisku „Orlik” przy ulicy Szymały 3, czyli przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco–Technicznych w Lublińcu, tzw. „Kaziku”, Lokalny Animator Sportu – p. Janusz Wojdyła wraz z Stowarzyszeniem Akademia Sportowa zorganizowali Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Matki. Rozegrano mecze mamy kontra synowie. W imprezie brało udział około 30 osób. Oczywiście z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa wynikających z obowiązujących przepisów prawa nałożonych w związku z trwającą pandemią.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Wtorek
8 czerwca 2021

Informacja o debacie nad raportem

Zgodnie z art. 30a ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 920 t. j. z dn. 25.05.2020 r.), Zarząd Powiatu w Lublińcu w dniu 26 maja 2021 roku, podjął uchwałę w sprawie przedłożenia Radzie Powiatu w Lublińcu Raportu o stanie Powiatu Lublinieckiego za 2020 rok.

Raport będzie rozpatrywany na sesji rady powiatu, która odbędzie się 23 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza przy ul. Sobieskiego 22.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Wtorek
8 czerwca 2021

Wykonanych 15 000 szczepień!

Marian Kaczka z Lubszy otrzymał dzisiaj szczepionkę numer 15 000. Dyrektor szpitala Włodzimierz Charchuła wręczył z tej okazji zestaw upominków powiatu lublinieckiego. Od początku szczepień zespół medyczny Szpitala Powiatowego w Lublińcu nie zmarnował ani jednej dawki szczepionki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
7 czerwca 2021

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Lublińcu

Zachęcamy do umówienia terminu szczepienia w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych (PSP), zlokalizowanym w budynku przy ulicy Sobieskiego 9 w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Środa
2 czerwca 2021

Joanna Walczak pozostaje na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu

W dniu 2 czerwca Zarząd Powiatu w Lublińcu podjął uchwałę w sprawie przedłużenia powierzenia stanowiska dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu Pani Joannie Walczak. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Środa
2 czerwca 2021

30 maja - Święto Rodzin Zastępczych

To ważny dzień w kalendarzu osób tworzących rodziny zastępcze, ale także instytucji wspomagających ich funkcjonowanie oraz sprawujących nad nimi pieczę. W tym dniu obchodzony jest Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Ustanowione przez Sejm w 2006 roku święto służyć ma przede wszystkim zwróceniu uwagi społeczeństwa na los osamotnionych - z różnych powodów – dzieci.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Niedziela
30 maja 2021

Informujemy, że z dniem 1 czerwca 2021 roku wznawiamy stacjonarną działalność punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Możliwość skorzystania z porady prawnej lub obywatelskiej za pośrednictwem środków porozumiewania się na odległość, czyli rozmowy telefonicznej z adwokatem, radcą prawnym bądź doradcą obywatelskim pozostaje nadal dostępna.

Z porad może skorzystać każda osoba, której nie stać na odpłatną pomoc prawną.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
28 maja 2021

„Nie umierają Ci, którzy żyją w sercach i pamięci bliskich”

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

śp. Jana Żabickiego

radnego Rady Powiatu w Lublińcu II i III kadencji.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
28 maja 2021
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348