Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› AKTUALNOŚCI

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 23.09.2020 r. godz. 12.00 skierowany do konsumentów wody z wodociągu Lubockie - Ostrów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu informuje, iż w dniu 21.09.2020 r. na terenie gminy Kochanowice zostały pobrane próbki wody do badań laboratoryjnych, z wodociągu sieciowego Lubockie - Ostrów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
23 września 2020

I turniej eliminacyjny Kadr Wojewódzkich dziewcząt U15 w Lublińcu

W dniach 26.09.2020 r. – 27.09.2020 r. na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbędzie się I turniej eliminacyjny Kadr Wojewódzkich dziewcząt U15 do reprezentacji Śląska. W związku z panującą sytuacją epidemiczną wydarzenie, którego organizatorem jest Śląski  Związek Piłki Nożnej, zorganizowane zostanie w oparciu o obowiązujące wytyczne. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
21 września 2020

Psychoterapeuta, pedagog i coach nowym dyrektorem Domu Pomocy Społecznej

Nowym – wybranym w konkursie – dyrektorem Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kochcickiej w Lublińcu został Ryszard Spychalski.  Psychoterapeuta, pedagog, coach. Jak mówi – przez całą drogę zawodową pracował z ludźmi, a jego głównym narzędziem pracy jest słowo oraz dobry kontakt, cechujący się indywidualnym podejściem do każdego człowieka.  Pełnił funkcję dyrektora w DPS w Mościszkach, pracował również jako terapeuta w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego i ośrodkach wsparcia dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Prowadził szkolenia z zakresu psychiatrii, pomocy społecznej oraz pracy ze stresem.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
18 września 2020

Laptopy dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego

Powiat lubliniecki realizując projekt pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” zakupił kolejne laptopy, które przekazane zostały uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lublińcu.

W dniu dzisiejszym starosta Joachim Smyła wraz z wicestarostą Tadeuszem Koniną - podczas spotkania - przekazali na ręce Danuty Jakubiszyn dyrektor ośrodka 12 szt. laptopów, które ułatwią proces edukacji w placówce. Komputery zostały zakupione w związku z panującą sytuacją epidemiczną i w przypadku wystąpienia konieczności wprowadzenia nauczania zdalnego, posłużą w nauczaniu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
17 września 2020

Powiatowe inwestycje

W ostatnich miesiącach udało się zakończyć inwestycję, która polegała na  przebudowie dróg powiatowych 2348 S (ul. Stefana Wyszyńskiego) oraz 2349 S (ul. Hajdy Wawrzyńca) w Lublińcu. W ramach tego zadania nałożona została nowa nawierzchnia bitumiczna, oświetlone zostały przejścia dla pieszych, powstały chodniki i ścieżka rowerowa na odcinku ok 300 m. Przy przedszkolu na ul. Hajdy Wawrzyńca powstał parking oraz przejście dla pieszych z aktywnym oznakowaniem. Ogólny koszt tego zadania wyniósł 4 256 736,44 zł, z czego 2 004 290,69 zł udało się pozyskać ze środków Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego, kwota 1 480 067,26 zł pochodziła ze środków Gminy Lubliniec, natomiast kwota 772 378,49 zł to wkład własny Powiatu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
18 września 2020

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 11.09.2020 r. godz. 14.45 skierowany do konsumentów wody z wodociągu Lubockie - Ostrów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi w wodociągu sieciowym Lubockie-Ostrów.

Pełna treść komunikatu w załączniku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Sobota
12 września 2020

XIII sesja Rady Powiatu w Lublińcu

16 września br. odbyła się XIII sesja Rady Powiatu w Lublińcu. W związku z obecną sytuacją epidemiczną – ze względów bezpieczeństwa -  podjęto decyzję o przeprowadzeniu obrad w zdalnym trybie korespondencyjnym.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
17 września 2020

PILNE!
Działa już punkt pobrań wymazów COVID-19 DRIVE-THRU

Punkt zlokalizowany jest przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu, wjazd od strony ulicy Grunwaldzkiej, wyjazd na ulicę Sobieskiego.

Wymazu dokonuje się wyłącznie na podstawie skierowania. Lekarz POZ wystawia skierowanie elektronicznie, od tej pory pacjent jest widoczny w systemie.

Na wymaz trzeba umówić się telefonicznie pod numerem telefonu 735 208 039, od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00.

Wymazy pobierane są codziennie w godzinach 13.00-15.00

Do punktu należy przyjechać tylko i wyłącznie własnym samochodem.

W obecnej chwili nie jest możliwe wykonanie testu na zasadach komercyjnych, dyrekcja szpitala jest w trakcie organizowania takiej możliwości wykonania badań.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
11 września 2020

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości położonej w Lublińcu przy ulicy Żwirki i Wigury 3, oznaczonej na mapie 6 obręb Lubliniec jako działka nr 3876/328 o powierzchni 0,2459 ha, zapisanej w księdze wieczystej nr CZ1L/00044127/7 Sądu Rejonowego w Lublińcu jako własność Powiatu Lublinieckiego, zabudowanej budynkiem szpitala i budynkiem gospodarczym.

Prezentacja obiektu: http://www.lubliniec.starostwo.gov.pl/na-sprzedaz-budynek-w-centrum-miasta-w-lublincu-kontakt-34-351-05-37-lub-34-351-05-10.php 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
15 września 2020

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 09.09.2020 r. godz. 11.00 skierowany do konsumentów wody z wodociągu Lubockie - Ostrów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu informuje, iż w dniu 07.09.2020 r. na terenie gminy Kochanowice zostały pobrane próbki wody do badań laboratoryjnych, z wodociągu sieciowego Lubockie - Ostrów.

Przeprowadzone badania wody wykazały przekroczenie parametru mikrobiologicznego (bakterie z grupy coli 19 j.t.k.), co jest niezgodne z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 7 grudnia 2017 r, w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz.U. z 2017 r. poz. 2294). Odpowiedzialnym za jakość dostarczanej wody jest przedsiębiorstwo: Roman Browarski Zakład Ochrony Środowiska „HYDROTECH” zlokalizowaną w Dąbrowie Górniczej, ul. Al. J. Piłsudskiego 60A.

W związku z powyższym woda z sieci wodociągowej Lubockie - Ostrów nie nadaje się do spożycia przez ludzi, przygotowywania napojów i potraw, mycia owoców i warzyw, mycia naczyń kuchennych, mycia zębów.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 września 2020

NA SPRZEDAŻ! 4 044 327 zł

Obiekt o dużym potencjale, idealny na dom pomocy społecznej, klinikę, pensjonat, zakład opiekuńczo-leczniczy.
Budynek położony w spokojnej okolicy w sąsiedztwie parku. Lubliniec, ul. Grunwaldzka 64
Pełne uzbrojenie (woda, kanalizacja, energia elektryczna, gaz ziemny, ogrzewanie systemowe).
Budynek wolnostojący, dwukondygnacyjny, podpiwniczony, z częścią poddasza użytkowego.

Osoby zainteresowane zakupem obiektu zapraszamy do kontaktu: Wydział Gospodarowania Nieruchomościami Skarbu Państwa i Gospodarki Mieniem w Starostwie Powiatowym w Lublińcu 34 35 10 537

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
8 września 2020

Śląsk na ekranie - jesienne spotkania w Pałacu

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na projekcję materiałów filmowych. W programie wieczornych, plenerowych prezentacji na ekranie znajdą się koncerty, filmy edukacyjne oraz promocyjne.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
7 września 2020

Rok 1848 w Lublińcu i okolicy

Jeżeli narzekacie na obecne czasy i koronawirusową rzeczywistość to przeczytajcie artykuł Arkadiusza Barona „Rok 1848 w Lublińcu i okolicy”. Tyfus głodowy, czerwonka i świerzb, nakaz izolowania chorych! W Lublińcu zarząd miasta musiał ustanowić dodatkowy zakład opieki nad chorymi na tyfus, ponieważ powiatowy lazaret był już przepełniony, sytuacja wymykała się spod kontroli. Skądś to znamy, prawda?

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
9 września 2020

Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Lublińcu z dnia 05.09.2020 r. godz. 14.30 skierowany do konsumentów wody z wodociągu Lubockie - Ostrów

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublińcu stwierdził przydatność wody do spożycia przez ludzi w wodociągu sieciowym Lubockie-Ostrów.

Pełna treść komunikatu w załączniku.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Sobota
5 września 2020

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej oraz ulicy Kochcickiej, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej oraz ulicy Kochcickiej, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonej: działka nr 1995/107, k.m. 5, obręb Lubliniec, pow. 21187 m2.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Kowalik
Dodano: Wtorek
22 września 2020
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348