Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› AKTUALNOŚCI

Umów wizytę, by uniknąć niepotrzebnych kolejek

Interesanci, którzy chcą załatwić sprawę z zakresu rejestracji pojazdu lub prawa jazdy, będą mogli osobiście wejść do budynku.

Jednak, aby usprawnić pracę wydziału i uniknąć niepotrzebnych kolejek zachęcamy do wcześniejszego umówienia wizyty pod nr tel. 574 665 987 lub za pośrednictwem strony internetowej: rezerwacja kolejki w Wydziale Komunikacji 

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną wejście do budynku Starostwa Powiatowego będzie możliwe po uprzednim poddaniu się pomiarowi temperatury ciała, zaś maksymalna liczba interesantów mogąca przebywać jednocześnie w budynku wynosi: 8 osób (w sprawach dot. rejestracji pojazdu) oraz 2 osoby (w sprawach dot. prawa jazdy).

Załatwienie sprawy w pozostałych wydziałach nadal wymaga wcześniejszego umówienia wizyty.

Numery telefonów są dostępne w zakładce: kontakt

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Wtorek
22 grudnia 2020

Gdzie można zarejestrować się do szczepienia w Powiecie Lublinieckim

Od dzisiaj seniorzy 80+ mogą zarejestrować się do szczepień przeciwko COVID-19. Szczepienia tej grupy ruszą 25 stycznia.

Rejestrować można się na trzy sposoby:

  1. infolinia 989
  2. strona internetowa pacjent.gov.pl (wymagany profil zaufany)
  3. telefonicznie bądź osobiście w punktach szczepień
czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
15 stycznia 2021

Planowana centralizacja szpitali

Starosta Lubliniecki Joachim Smyła uczestniczył w zdalnym Konwencie Powiatów Województwa Śląskiego. Dyskutowano o planowanej centralizacji szpitali i powołanym Zespole do spraw przygotowania rozwiązań legislacyjnych dotyczących restrukturyzacji szpitali. – Brakuje w nim ludzi mających praktyczne doświadczenie w zarządzaniu podmiotami leczniczymi i znającymi realia funkcjonowania systemu ochrony zdrowia. Przygotowanie dużej reformy systemowej nie może odbywać się z pominięciem przedstawicieli samorządów oraz samych podmiotów leczniczych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 stycznia 2021

W poniedziałek rusza testowanie nauczycieli i pracowników szkół

Testowani będą nauczyciele klas I-III, nauczyciele szkół specjalnych i pozostali pracownicy szkoły. Jak informuje lubliniecki Sanepid, który zbierał dane dotyczące osób chętnych do wykonania testu z terenu Powiatu Lublinieckiego, na dzień dzisiejszy jest 389 takich osób. Badania będą dobrowolne, bezpłatne, nie będą obejmowały ozdrowieńców, potrwają do 15 stycznia. Część osób na wykonanie testu przyjedzie do punktu drive-thru mieszczącego się przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu, do niektórych szkół przyjedzie zespół wymazowy. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
8 stycznia 2021

Ruszyły szczepienia

Lekarz Szpitala Powiatowego w Lublińcu - Janusz Wójcik i pielęgniarka Katarzyna Wolańska - to pierwsze osoby w Powiecie Lublinieckim zaszczepione przeciwko SARS-CoV-2. Dzisiaj dotarła do nas pierwsza pula szczepionek - 75 dawek. Trwa szczepienie grupy "0" - medyków.

- Jesteśmy gotowi do przeprowadzenie szczepień na szeroką skalę - mówił Włodzimierz Charchuła, dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
4 stycznia 2021

Będziemy testować nauczycieli i pracowników szkół

- Przygotowujemy się do testowania nauczycieli klas I-III, nauczycieli szkół specjalnych i pozostałych pracowników  szkół – poinformował dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu – Włodzimierz Charchuła.

Testowanie odbędzie się między 11 a 15 stycznia 2021 r. Badania będą dobrowolne i bezpłatne i nie będą obejmowały ozdrowieńców. Nauczyciel z pozytywnym wynikiem nie będzie mógł wrócić do szkoły. Dane liczbowe dotyczące osób chętnych do wykonania testu przygotowuje lubliniecki Sanepid, obecnie na liście jest 420 osób z terenu Powiatu Lublinieckiego. Testowani będą nie tylko pedagodzy, ale również administracja i pozostali pracownicy szkół. Testy wykonywane będą metodą RT-PCR.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
4 stycznia 2021

Ocena bardzo dobra w zakresie chemii klinicznej

Medyczne Laboratorium Diagnostyczne działające w Szpitalu Powiatowym w Lublińcu otrzymało – wydany przez Centralny Ośrodek Badań Jakości w Diagnostyce Laboratoryjnej w Łodzi - certyfikat potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług. Gratulujemy osobom kierującym laboratorium: Darii Gorol i Bożenie Dyli oraz całemu zespołowi!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
13 stycznia 2021

Wezwanie do odbioru rzeczy znalezionej: Rower, typ górski

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 20 lutego 2015 roku o rzeczach znalezionych (Dz. U. z 2019 roku, poz. 908 t.j.), z uwagi na brak możliwości doręczenia osobie uprawnionej wezwania do odbioru rzeczy lub osoba ta jest nieznana, a szacunkowa wartość rzeczy przekracza 100 złotych, wzywam osobę uprawnioną do niezwłocznego odbioru niżej wyszczególnionej rzeczy znalezionej, przechowywanej w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Lublińcu:

Rower, typ górski

Termin do odbioru rzeczy: 19.10.2022 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 stycznia 2021

Miniony rok w "Lubitece"

Pomimo trwającej nadal pandemii koronawirusa miniony rok w „Lubitece” był bardzo udany. Pozyskano wiele dotacji m.in. na zakup nowości bibliotecznych, budek bookcrossingowych, zajęcia promujące życie i twórczość Józefa Lompy – patrona biblioteki oraz na promocję czytelnictwa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
12 stycznia 2021

„Jasełka po ślonsku” – teatrzyk kukiełkowy

25 grudnia - za pośrednictwem serwisu internetowego - odbyła się premiera przedstawienia kukiełkowego pt. „Jasełka po ślonsku”. Teatrzyk przygotowali pracownicy Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu. Scenariusz przedstawienia napisany został przez Marię Dziuk. Z kolei Stefania Biela skomponowała muzykę towarzyszącą przedstawieniu, którą wzbogacił wokal w wykonaniu Hanny Kryś i Eweliny Wajdy. Kukiełki – bez których niemożliwe byłoby przygotowanie jasełek – wykonane zostały przez  Olgę Hadrian.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
8 stycznia 2021

Wesprzyj 1% podatku Ośrodek Rehabilitacyjny pw. Św. Rafała Archanioła w Rusinowicach

KRS: 0000759866

Ośrodek jest profesjonalnym szpitalem rehabilitacyjnym dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej wpisanym do OPP (od 1.11.2018)

www.rusinowice.com

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
8 stycznia 2021

Wirtualne ferie z „Lubiteką”

W dniach od 11 do 15 stycznia Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu organizuje wirtualne spotkania z dziećmi i młodzieżą. Zajęcia zaplanowano na godzinę 11:30.

Harmonogram warsztatów przedstawia się następująco:

BEZ WAS NIE MA NAS - warsztaty plastyczne
11.01. - Zimowa kraina twórczości
12.01. - Ubieramy się w sztukę
14.01. - Śnieżna kraina kreatywności
15.01. - Folwark zwierzęcy

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
8 stycznia 2021

Wykaz nieruchomości przeznaczonej do oddania w najem (Załącznik do uchwały Nr 597/CXV/2020 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 30 grudnia 2020 r.)

W związku z uchwałą Nr 597/CXV/2020 Zarządu Powiatu w Lublińcu z dnia 30 grudnia 2020 r. przeznacza się do oddania w najem lokale znajdujące się w budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9, na działce nr 3705/347, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00006618/8, na działce nr 3707/347, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00003528/9 i działce nr 3718/348, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00001601/1, oznaczonych na mapie 6, obręb Lubliniec, stanowiące własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczone numerami:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
7 stycznia 2021

Szkoła Rodzenia w Lublińcu

Szkoła Rodzenia przy SP ZOZ w Lublińcu działa od 1997 r. W naszej Szkole Rodzenia uczymy Rodziców jak wspólnie przeżyć poród. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz ciągle aktualizowanej wiedzy, przekazujemy przyszłym rodzicom wiadomości  dotyczących  zarówno porodu oraz pobytu w szpitalu, połogu, jak również opieki nad noworodkiem. Staramy się przy tym udzielać odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
5 stycznia 2021

Dlaczego warto rodzić w Lublińcu

Przyjście na świat dziecka to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziny. Przed porodem rodzice stawiają sobie więc pytanie: który szpital wybrać, który będzie najlepszym miejscem nie tylko dla nowonarodzonego dziecka, ale także dla przyszłej mamy?

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Wtorek
5 stycznia 2021
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348