Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› AKTUALNOŚCI

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych położonych w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Kochcickiej, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanych przeznaczonych do zbycia w drodze sprzedaży, zapisanych w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 oraz CZ1L/00060219/7  Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiących własność Powiatu Lublinieckiego, położonych w okolicach ulicy Częstochowskiej i ulicy Kochcickiej, oznaczonych numerami:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
17 września 2021

Magiczne miejsca w powiecie lublinieckim – finał konkursu. Wybierz najciekawsze zdjęcie mijającego lata.

Na fanpage’u Facebook: Powiat Lubliniecki opublikowaliśmy zdjęcia, które zostały wyróżnione w konkursie „Magiczne miejsca w powiecie lublinieckim”. Zachęcamy do „lajkowania” zdjęć, które podobają Wam się najbardziej. Dla autora fotografii, która zdobędzie najwięcej „lajków”, przygotowaliśmy nagrodę. Głosować można do 30 września br.

Zapraszamy do zabawy!

czytaj dalej
Opublikował/a:
Monika Dymarek
Dodano: Piątek
3 września 2021

Otwarto aptekę szpitalną

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu, 22 września, uroczyście otwarto aptekę szpitalną. Przecięcia wstęgi dokonali: starosta Joachim Smyła, wicestarosta Tadeusz Konina, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk, przewodniczący Rady Społecznej SP ZOZ Jerzy Cyrulik i dyrektor SP ZOZ w Lublińcu Włodzimierz Charchuła.

Apteka mieści się w dobudowanym w 2011 r. skrzydle budynku szpitala, w którym znajdują się oddziały: pediatryczny, ginekologiczny, położniczy i noworodkowy oraz laboratorium.

- Powiat Lubliniecki otrzymał na adaptację części nieużytkowanego przyziemia dotację z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 550 000 zł. Prace remontowe rozpoczęły się 24 marca br., a  zakończyły 2 września. Zakres robót budowlanych obejmował realizację pomieszczeń zgodnie z obowiązującymi przepisami, m.in. magazynów wyrobów medycznych i leków, komory przyjęć i ekspedycji, to łącznie ponad 100 m2 – wyjaśniał starosta Joachim Smyła.

- Szpital ma ustawowy obowiązek  posiadać własną aptekę lub za pozwoleniem Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego dział farmacji szpitalnej. Apteka mieszcząca się dotychczas w strukturach Szpitala Powiatowego nie spełniała obowiązujących wymogów Prawa Farmaceutycznego. Od 8 lat próbowano pozyskać środki na sfinansowanie remontu apteki, która zgodnie z ustawą pełni usługi tylko dla szpitala i nie przewiduje możliwości sprzedaży leków pacjentom. Cieszymy się, że pomieszczenia zostały wyremontowane i dzięki temu możliwe jest zaopatrywanie oddziałów szpitalnych i innych komórek organizacyjnych w produkty lecznicze i wyroby medyczne – dodała kierownik apteki szpitalnej SP ZOZ w Lublińcu Anna Ploska-Pradela.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
22 września 2021

400 000 dla szpitala!

Ponad 400 000 zł to kwota dofinansowania, którą otrzymał Szpital Powiatowy w Lublińcu ze środków unijnych w ramach konkursu „Realizowanie aktywizacji zawodowej poprzez zapewnienie właściwej opieki zdrowotnej”. Środki te zostaną przeznaczone m.in. na zakup wózków do transportu chorych, elektrycznego łóżka intensywnego nadzoru i monitorów komputerowych.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Środa
22 września 2021

Nowy sprzęt dla szpitala

Szpital Powiatowy w Lublińcu wzbogacił się o  urządzenie do mechanicznej kompresji klatki piersiowej pacjenta, zwiększające skuteczność prowadzonej resuscytacji w sytuacji zagrożenia życia. Jest to przenośne, niezależne urządzenie, które automatycznie, ze stałą częstotliwością i głębokością prawidłowo uciska klatkę piersiową. Sprzęt trafił na Izbę Przyjęć, gdzie do tej pory resuscytację krążeniowo-oddechową przeprowadzali lekarze, ratownicy i pielęgniarki - uciskając własnymi rękami klatkę piersiową pacjenta.

Urządzenie EASY PULSE, o wartości 39 000 zł, zostało zakupione dzięki pomocy finansowej udzielonej przez gminy: Boronów, Ciasna, Herby, Koszęcin, Lubliniec i Woźniki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
17 września 2021

Zapraszamy do lektury

Jest już kolejne wydanie magazynu społeczno-kulturalnego „Ziemia Lubliniecka”. Czasopismo dostępne jest w Starostwie Powiatowym w Lublińcu (przy wejściu głównym), budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego w Lublińcu oraz wybranych sklepach i kioskach. Można je również pobrać ze strony internetowej www.lubliniec.starostwo.gov.pl.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
16 września 2021

Kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu lublinieckiego w 2021 roku

W dniach od 20 września do 29 października 2021 roku na terenie powiatu lublinieckiego odbędzie się kwalifikacja wojskowa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Czwartek
16 września 2021

Darmowe ebooki w Lubitece

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu od sierpnia br. umożliwia czytelnikom darmowy dostęp do ebooków w serwisach: LEGIMI, EBOOKPOINT BIBLIO oraz IBUK LIBRA.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Wtorek
14 września 2021

Nowa jakość wypożyczeń bibliotecznych

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu zaprasza do korzystania z bezpłatnej cyfrowej wypożyczalni publikacji naukowych „Academica”.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Wtorek
14 września 2021

Akcja „Narodowe Czytanie” oraz świętowanie 75-lecia istnienia Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej

4 września br. Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Józefa Lompy w Lublińcu włączyła się do Ogólnopolskiej Akcji „Narodowe Czytanie”. Przy tej okazji świętowano także Jubileusz 75-lecia istnienia lublinieckiej biblioteki.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Wtorek
14 września 2021

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu istnieje możliwość odbycia porodów rodzinnych

Placówka zapewnia wszelkie jednorazowe środki ochrony indywidualnej, również osobie towarzyszącej oraz bezpłatne wykonanie szybkiego testu antygenowego w kierunku SARS-CoV-2.

Kontakt: 34 351 49 41

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Poniedziałek
13 września 2021

Uwaga na oszustów!

Do pracowników Starostwa Powiatowego w Lublińcu docierają informacje o nieuczciwych praktykach telemarketerów dzwoniących do mieszkańców naszego powiatu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
10 września 2021

Ogłoszenie o pierwszym przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej oraz ulicy Kochcickiej, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego

Zarząd Powiatu w Lublińcu ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej położonej w Lublińcu w okolicach ulicy Częstochowskiej oraz ulicy Kochcickiej, opisanej w księdze wieczystej CZ1L/00052435/8 Sądu Rejonowego w Lublińcu, stanowiącej własność Powiatu Lublinieckiego, oznaczonej numerem:

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Piątek
10 września 2021

Kondolencje

„ … Idziemy naprzód i ciągle pniemy się wzwyż. By zdobyć szczyt ideałów - świetlany harcerski krzyż.”

Z głębokim żalem i smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

śp. Krzysztofa Zbączyniaka

harcerza, instruktora, wieloletniego Komendanta Hufca ZHP Lubliniec im. 74 Górnośląskiego

Pułku Piechoty.

Odszedł od nas człowiek prawy, skromny, życzliwy, kochający życie i ludzi.

Otwarty na potrzeby innych i zaangażowany w działania na rzecz lokalnej społeczności.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Łączymy się w modlitwie z rodziną i najbliższymi zmarłego.

Czuwaj Druhu!

Starosta Lubliniecki
Joachim Smyła

Wicestarosta Lubliniecki
Tadeusz Konina

Przewodniczący Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
10 września 2021

Mobilny punkt szczepień

W najbliższą niedzielę, 12 września, w Domu Parafialnym przy Parafii pw. św. Mikołaja w Lublińcu zostanie uruchomiony mobilny punkt szczepień przeciwko COVID-19.

Punkt będzie czynny w godzinach od 8.00 do 13.00. Zaszczepić można się jednodawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson i na życzenie dwudawkową szczepionką firmy Pfizer, wówczas druga dawka zostanie podana w stacjonarnym punkcie szczepień przy ul. Sobieskiego 9.

Istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy OSP Lubliniec w zakresie przywozu i odwozu do punktu szczepień pod numerem 730 366 752. Zachęcamy do skorzystania z punktu  szczepień.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
9 września 2021
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348