Dla wszystkich uczniów podstawówek mamy miejsce

Środa 10 sierpnia 2022 09:44Autor: Aneta KoniecznyCzas czytania: 3 min.

We wszystkich szkołach ponadpodstawowych dla których organem prowadzącym jest Powiat Lubliniecki przygotowaliśmy 668 miejsc. Oznacza to, że zapewniliśmy możliwość nauki dla wszystkich uczniów szkół podstawowych, którzy ubiegali się o przyjęcie do tych placówek – mówił Tadeusz Konina, wicestarosta lubliniecki.

• W ofercie Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu było 5 klas liceum: matematyczno-fizyczna, biologiczno-chemiczna, humanistyczna, biznesowa i matematyczno-geograficzna oraz 1 klasa technikum, której połowę miał stanowić technik informatyk, a drugą – technik logistyk. Zainteresowanie młodzieży było na tyle duże, że utworzono 6 klas liceum (podwójna klasa biologiczno-chemiczna) oraz 2 klasy technikum (po jednej na każdy z wymienionych wyżej zawodów). W procesie rekrutacji zasadniczej do szkoły zostało przyjętych 165 kandydatów do liceum i 53 do technikum. 12 sierpnia zostaną upublicznione listy kandydatów, którzy zostali zakwalifikowani na wolne miejsca (10 w liceum i 4 w technikum) w rekrutacji uzupełniającej – mówił Adam Ożarowski, dyrektor Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu.

• W III Liceum Ogólnokształcącym im. prof. Zbigniewa Religi, rekrutacja zakończyła się pełnym sukcesem. Od 1  września uczniowie rozpoczną naukę w klasach  o profilu medyczno – psychologicznym i odnowy biologicznej. Uczniowie ubiegający się o przyjęcie do szkoły, deklarowali sprecyzowaną ścieżkę kariery, związaną z kontynuacją nauki  w szeroko pojętym obszarze zawodów medycznych, psychoterapeutycznych, kosmetycznych i społecznych. Dodatkowym atutem, o którym mówili kandydaci, jest możliwość uczestniczenia, jeszcze podczas nauki w szkole, w kwalifikacyjnych kursach zawodowych, które dają możliwość, nie tylko zdobycia określonych kwalifikacji, ale jeszcze bardziej precyzują predylekcje zawodowe. Cieszymy się, że tradycja kształcenia medycznego, odzwierciedla się w rodzinnych historiach naszych uczniów, których rodzice, czy dziadkowie byli uczniami tej szkoły. Za obdarzenie nas tak pięknym pokoleniowym zaufaniem, serdecznie dziękujemy mówiła Katarzyna Dworok, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu, w skład którego wchodzi III LO im. prof. Zbigniewa Religi.

• W Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu na rok szkolny 2022/2023 zaplanowano łącznie 170 miejsc: w Technikum nr 2 – 136 miejsc i w II Liceum Ogólnokształcącym 34 miejsca). Największym zainteresowaniem cieszyły się zawody: technik logistyk(242 chętnych na 34 miejsca),technik hotelarstwa (157 chętnych na 17 miejsc) i technik informatyk (140 chętnych na 34 miejsca). W postępowaniu rekrutacyjnym zostało przyjętych łącznie 164 kandydatów. W rekrutacji uzupełniającej wpłynęło 56 wniosków o przyjęcie na 6 wolnych miejsc (5-Technikum nr 2, 1-II Liceum Ogólnokształcące) – mówiła Joanna Walczak, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych w Lublińcu.

• W Technikum Nr 3 w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu ze względu na duże zainteresowanie utworzono 2 oddziały odpowiednio w zawodach: technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik elektryk. W Branżowej Szkole I stopnia Nr 2 otwarto 4 oddziały, w których kandydaci kształcić się będą w 15 zawodach – jednym z najpopularniejszych zawodów wybieranych przez kandydatów jest niezmiennie fryzjer oraz mechanik pojazdów samochodowych – mówił Paweł Mzyk, wicedyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu.

Uczniowie, którym nie udało się dostać do wybranej przez siebie szkoły – w dniach 1-3 sierpnia – przystąpili do rekrutacji uzupełniającej. W jej ramach zgłaszali się bezpośrednio do szkół wraz z wnioskiem o przyjęcie. O zakwalifikowaniu również decydowała liczba uzyskanych punktów.

Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych do danej szkoły będzie podana przez komisję rekrutacyjną 12 sierpnia.

Od 16 do 18 sierpnia uczniowie zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia do danej szkoły. W tym celu muszą przedłożyć oryginał świadectwa ukończenia szkoły, oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu, a także – w przypadku szkoły zawodowej – zaświadczenie lekarskie.

19 sierpnia do godziny 14.00 komisja rekrutacyjna ogłosi listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych do danej placówki.

Utworzony: Środa 10 sierpnia 2022 09:45:17 przez: Mirosław Włodarczyk