Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
10
CZE
Gala z okazji święta „Weterana Misji poza Granicami Państwa”

Gala z okazji święta „Weterana Misji poza Granicami Państwa”

Artyści Klubu Jednostki Wojkowej Komandosów przygotowali koncert z okazji Ogólnopolskich Obchodów Święta Weterana Misji poza Granicami Państwa. To święto wszystkich żołnierzy, którzy pełnili bądź nadal pełnią służbę na misjach zagranicznych.

W związku z faktem, że wielu żołnierzy Wojsk Specjalnych nosi miano kombatanta, artyści Klubu Jednostki Wojskowej Komandosów z przyjemnością uczcili występami swoich ojców  i braci - bohaterów dzisiejszych czasów. Gala odbyła się w pięknej, pałacowej sali Klubu Wojsk Specjalnych w Krakowie. Emilia Jaworska zaprezentowała teatr tańca pt. „Misja Córka”, który opowiada o dziecku tęskniącym za swoim ojcem, pełniącym służbę na zagranicznej misji. Następnie Martyna Górniak z Aleksandrą Szraucner zaprezentowały fragment spektaklu „Dzieci Ireny”, z którym lublinieccy artyści dostali się do ścisłego finału „Festiwalu Piosenki i Tańca Wojska Polskiego, Kołobrzeg 2019” i już w połowie czerwca będą reprezentować Wojska Specjalne, walcząc o laur zwycięstwa. Na zakończenie gali teatr tańca „Żabka” wystawił spektakl pt. „List” – opowieść o małych bohaterach okresu II Wojny Światowej. Owacje na stojąco i łzy wzruszenia oficerów obecnych na gali to najwyższe podziękowanie, jakiego mogli doświadczyć tancerze z Klubu JWK.

Źródło: Klub JWK

Galeria
c0ddec-fot2947.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 11:43:40
Poniedziałek 10 czerwca 2019
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348