I Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U15 Dziewcząt

Poniedziałek 28 września 2020 13:15Czas czytania: 2 min.

W miniony weekend na Stadionie Miejskim w Lublińcu odbył się długo wyczekiwany turniej piłkarski. Rozgrywki na wysokim poziomie przyniosły przybyłym na stadion kibicom wiele radości. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął starosta Joachim Smyła.

W pierwszym dniu spotkania uroczystego otwarcia zawodów dokonali: wicestarosta Tadeusz Konina, burmistrz Lublińca Edward Maniura, prezes lublinieckiego podokręgu piłki nożnej Krzysztof Olczyk oraz mistrz olimpijski i wychowanek lublinieckiej piłki Zygmunt Anczok. Władze piłkarskie na turnieju reprezentowali: prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, wiceprezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Artur Szymczyk i prezes Podokręgu Katowice Stefan Mleczko.

W sobotę, Opolski Związek Piłki Nożnej długo stawiał zacięty opór, mającej przewagę w polu reprezentacji Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Dopiero w drugiej połowie małopolanki przełamały defensywę opolanek, strzelając z dystansu wyrównały wynik. Jednak o końcowym rezultacie zadecydował celny rzut karny. Rozgrywki zakończyły się wynikiem 1:2 (0:0) dla Małopolskiego Związku Piłki Nożnej.

Dwa razy więcej goli oglądali kibice obserwujący spotkanie Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej ze Śląskim Związkiem Piłki Nożnej, ale w tej potyczce strzelała tylko jedna drużyna – prowadzona przez Krzysztofa Klonka. „Śląską” kanonadę, która zakończyła się wynikiem 0:6 (0:3), z zachwytem podziwiali widzowie.

Z kolei w niedzielę, w drugim dniu spotkania reprezentantki Śląskiego ZPN zdobywając wynik 7:0 (2:0), pokonały przeciwniczki z Opola i z kompletem punktów oraz bilansem bramkowym 16:0 zajęły pierwsze miejsce. Natomiast w potyczce o drugie miejsce w tabeli reprezentacja Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - wynikiem 4:0 (2:0) - pokonała reprezentację Podkarpacia i to Małopolanki z dorobkiem 6 punktów uplasowały się na pozycji wicelidera tabeli. Warto dodać, że za dwa tygodnie gospodarzem II Turnieju Eliminacyjnego Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich będzie Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, który z Lublińca wyjechał na trzeciej pozycji.

Na ceremonii zakończenia turnieju starosta Joachim Smyła wraz z prezesem Podokręgu Lubliniec Krzysztofem Olczykiem, przewodniczącym Komisji Rewizyjnej Śląskiego Związku Piłki Nożnej Herbertem Jattą,  sekretarzem miasta Józefem Korpakiem oraz radnymi Rady Miasta Lublińca Benedyktem Majerem i Adamem Richterem wręczyli uczestniczkom pamiątkowe medale oraz nagrody i podziękowali za udział w zawodach.

- Dziękuję wszystkim zawodniczkom za udział w turnieju oraz przybyłym kibicom, bez których nie byłoby tak fantastycznej atmosfery. Jestem pod wrażeniem poziomu gry, jaki zaprezentowany został podczas turnieju. Cieszę się, że piłka nożna jest również sportem cenionym w środowisku kobiet – podsumował wydarzenie Krzysztof Olczyk prezes lublinieckiego podokręgu.

Dominika Łupierz

Źródło: Śląski Związek Piłki Nożnej