Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
LIP
Lublinieccy policjanci uczcili swoje święto

15 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości 27 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne. Uroczystości z okazji Święta Policji, które przypadają 24 lipca - w rocznicę istnienia Policji Państwowej - honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

W uroczystościach uczestniczyli funkcjonariusze z lublinieckiej placówki oraz zaproszeni goście: starosta Joachim Smyła, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Olczyk, samorządowcy, przedstawiciele lublinieckich służb mundurowych oraz przedstawiciele Związku Zawodowego Policjantów i Pracowników Cywilnych Policji.

Podczas uroczystości Komendant Powiatowy Policji mł. insp. Dariusz Kiedrzyn złożył życzenia współpracownikom, dziękując za codzienną służbę oraz zaangażowanie, a także podziękował samorządowcom za okazaną pomoc i wsparcie w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lublinieckiego.

- Dziękujemy za to, że zawsze jesteście gotowi do niesienia pomocy – za Wasz trud i poświęcenie. Niech służba ludziom stanowi dla Was motywację do dalszej pracy, a wykonywane obowiązki będą zawsze powodem do satysfakcji.  Życzymy sukcesów, poczucia stabilizacji zawodowej, zdrowia, optymizmu oraz wszelkiej pomyślności każdego dnia. – mówił podczas apelu starosta Joachim Smyła.

Ważną częścią spotkania było wręczenie aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne, które otrzymało 27 lublinieckich policjantów. Rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Romana Rabsztyna w korpusie aspirantów mianowanych zostało 10 funkcjonariuszy. Z kolei do korpusu podoficerów dołączyło 13 policjantów. Rozkazem Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Dariusza Kiedrzyna w korpusie szeregowych na wyższy stopień policyjny mianowano 4 policjantów.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu

Galeria
08724f-48_664275.jpg ab2417-48_664276.jpg 8bb5dc-48_664280.jpg 658d7c-48_664292.jpg 992464-48_664293.jpg 43e9e0-48_664296.jpg
Dominika Łupierz