Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
02
WRZ
PILNE!Zarząd Powiatu uruchamia przy szpitalu powiatowym punkt wymazowy - „drive-thru”

PILNE!
Zarząd Powiatu uruchamia przy szpitalu powiatowym punkt wymazowy - „drive-thru”

W związku z pismem wójtów i burmistrzów 7-miu gmin wchodzących w skład powiatu lublinieckiego z dniem 31 sierpnia br. zakończyło się porozumienie w zakresie współfinansowania wymazobusa (pismo zamieszczamy poniżej). W uzasadnieniu czytamy, iż usługa wymazobusa powinna być realizowana przez odpowiednie służby medyczne finansowane ze środków Wojewody Śląskiego lub Narodowego Funduszu Zdrowia.

W sytuacji, w której Państwowy Inspektor Sanitarny nie zabezpiecza usług pobierania wymazów oraz odmowy współfinansowania tej usługi przez 7 gmin powiatu lublinieckiego Zarząd Powiatu podjął decyzję o natychmiastowym uruchomieniu punktu wymazowego dla osób wskazanych do pobrania wymazu przez Państwowego Inspektora Sanitarnego.

Podjęliśmy taką decyzję pomimo tego, iż nie jest to zadanie ani gmin, ani powiatu, jednak w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia mieszkańców nie mogliśmy biernie czekać na uruchomienie rządowych wymazobusów. Sytuacja jest dynamiczna i musimy zabezpieczyć się na wypadek wystąpienia na terenie powiatu dużej liczby osób przebywających na kwarantannie i potrzebujących wykonania testu w krótkim czasiemówił starosta Joachim Smyła.

Punkt „drive-thru” zostanie uruchomiony w najbliższych dniach. Będzie działał przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu przy ul. Grunwaldzkiej 9. Mieszkańcy powiatu, którzy decyzją sanepidu mają wskazanie do wykonania wymazu, bez wychodzenia z samochodu, będą mogli bezpłatnie wykonać badanie na obecność SARS-CoV-2.

Aneta Konieczny

Pliki do pobrania:
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia - PILNE
Dodano: 14:33:07
Środa 2 września 2020
Link publikacji:
Link
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348