Poprawa efektywności kształcenia zawodowego w Powiecie Lublinieckim - poprawa jakości i elastyczności kształcenia zawodowego poprzez przebudowę, remont oraz doposażenie pracowni kształcenia zawodowego

Powiat Lubliniecki realizuje projekt unijny z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, w ramach poddziałania 12.2.1 (Infrastruktura kształcenia zawodowego - ZIT).

Okres realizacji projektu: 14.11.2016 – 31.12.2021.

Wartość projektu: 4 384 203,10 zł

Wartość dofinansowania z UE: 3 574 762,42 zł

Priorytet / Działanie / Poddziałanie: Projekt jest realizowany w ramach Osi priorytetowej: XII - Infrastruktura edukacyjna, dla działania 12.2 - Infrastruktura kształcenia zawodowego, dla poddziałania 12.2.1 - Infrastruktura kształcenia zawodowego - ZIT.

Projekt polega na dobudowaniu, wyremontowaniu i doposażeniu pracowni dydaktycznych do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy. W ramach projektu przygotowane zostaną pracownie m. in.: informatyki, hotelarstwa, mechaniki, technologii teleinformatycznych, gastronomiczne, automatyki. Projekt obejmie swoim działaniem następujące szkoły:

1. Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy, Herby, ul. Lubliniecka 10/12;
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych, Lubliniec, ul. Ks. płk. J. Szymały 3;
  3. Zespół Szkół Zawodowych, Lubliniec, ul. Klonowa 10;
  4. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy, Lubliniec, ul. Pawła Stalmacha 90.

Podstawowym celem projektu jest wzrost potencjału edukacyjnego Powiatu Lublinieckiego poprzez dostosowanie bazy dydaktycznej do potrzeb rynku pracy, pracodawców oraz zdefiniowanych zawodów deficytowych.

Cel ten wpisuje się w cel działania 12.2 czyli wzrost potencjału Województwa Śląskiego w kontekście zróżnicowania demograficznego, potrzeb rynku pracy oraz rozwoju kreatywności młodzieży w regionie. Realizacja projektu prowadzi do poprawy warunków kształcenia zawodowego wraz z dostosowaniem do potrzeb rynku pracy i specjalizacji regionalnych.

Dotychczas w ramach projektu dobudowano skrzydło oraz zmodernizowano część sal w Zespole Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych, zaadaptowano część pomieszczeń na pracownie dydaktyczne w Zespole Szkół Zawodowych w Lublińcu oraz zaadaptowano pomieszczenie na pracownię dydaktyczną w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Herbach. Wyposażono także w sprzęty ponad 10 pracowni zawodowych w ww. szkołach oraz w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lublińcu.

Utworzony: Poniedziałek 13 sierpnia 2018 12:06:38 przez: Mirosław Kowalik