Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
KWI
Powiat Lubliniecki utworzył punkt szczepień masowych (PSM)

Znajduje się on w budynku Powiatowego Centrum Usług Społecznych w Lublińcu przy ul. Sobieskiego 9. To już drugi punkt utworzony przez Powiat. Jako pierwszy powstał punkt przy Szpitalu Powiatowym w Lublińcu będącym szpitalem węzłowym. W razie konieczności utworzony zostanie kolejny punkt szczepień na hali sportowej w Zespole Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza.

Samorząd powiatowy tworzy takie punkty w związku ze spodziewanym zwiększeniem dostaw szczepionek i umożliwieniem kwalifikacji do szczepień pielęgniarkom, ratownikom medycznym i fizjoterapeutom.

Jak poinformował dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu Włodzimierz Charchuła – uproszczony sposób kwalifikacji i tworzone nowe punkty szczepień pozwolą na wykonywanie przez zespół medyczny szpitala co najmniej 300 szczepień dziennie.

Wydarzenia w Powiecie
Środa 7 kwietnia 2021