Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
STY
Sytuacja stabilna, czekamy na szczepienia

Dom Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Kochcickiej 14 oraz jego filia w Koszęcinie objęte są podwyższonym reżimem sanitarnym od drugiej fali pandemii. Sytuacja zdrowotna mieszkańców monitorowana jest na bieżąco, w przypadku wystąpienia niepokojących symptomów dyrekcja placówki podejmuje odpowiednie działania, m.in. izolację w ramach zespołu i testowanie. Każdy przypadek konsultowany jest z lekarzem pierwszego kontaktu.

- W związku ze zgłoszeniem przez 3 pracowników zwolnienia lekarskiego z powodu COVID postanowiliśmy w zespołach E i F wprowadzić system pracy ciągłej – mówi Ryszard Spychalski, dyrektor placówki.

14 stycznia u mieszkańców tych zespołów przeprowadzono testy. U nikogo – zarówno u pensjonariuszy jak i pracowników – nie zaobserwowano specyficznych objawów COVID, jak: gorączka, trudności z oddychaniem, utrata powonienia.

Jak informuje dyrektor Spychalski sytuacja jest stabilna, mieszkańcy mają zapewnioną profesjonalną opiekę, oczekują na szczepienia.

Wydarzenia w Powiecie
Wtorek 19 stycznia 2021