Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
MAR
Turystyka i ścieżki rowerowe na ziemi lublinieckiej

Powiat Lubliniecki oraz Gminy: Boronów, Ciasna, Herby, Kochanowice, Koszęcin, Lubliniec, Pawonków i Woźniki podjęły się wspólnego opracowania „Strategii Rozwoju Turystyki na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2021-2030” oraz „Programu Rozwoju Ścieżek Rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego na lata 2021–2030”. Celem opracowania ww. dokumentów jest stworzenie narzędzi wspierających zarządzanie na rzecz rozwoju turystyki i ścieżek rowerowych oraz wypracowanie podstaw do ubiegania się o zewnętrzne środki finansowe (w tym środki z nowej perspektywy budżetowej Unii Europejskiej na lata 2021–2027) oraz do wydatkowania środków własnych w sposób celowy, zgodnie ze zidentyfikowanymi priorytetami.

W ramach prac nad dokumentami przewidziany jest aktywny udział szerokiego grona interesariuszy z terenu gmin powiatu lublinieckiego oraz miłośników i sympatyków ziemi lublinieckiej poprzez udział w badaniach ankietowych, w badaniach fokusowych i warsztatach strategicznych.

Bieżące informacje na temat postępów w realizacji tego wspólnego projektu będą pojawiały się na stronach internetowych JST oraz na specjalnie dedykowanym temu przedsięwzięciu profilu o nazwie „Turystyka i ścieżki rowerowe na ziemi lublinieckiej”, w serwisie społecznościowym Facebook. Zachęcamy do śledzenia wszelkich informacji związanych z realizacją tego ważnego dla ziemi lublinieckiej projektu.

Już w marcu zapraszamy do wzięcia udziału w badaniach ankietowych dotyczących rozwoju turystyki i ścieżek rowerowych na terenie gmin powiatu lublinieckiego. Ankietę można wypełnić drogą internetową od 8 marca 2021 r. do 1 kwietnia 2021 r. poprzez link: https://wypelnij.online/119936 oraz korzystając z wersji papierowej dystrybuowanej na terenie gmin. Ankietę można również pobrać w postaci pliku pdf zamieszczonego poniżej i wypełnić. Wypełnioną ankietę proszę złożyć najpóźniej do 1 kwietna 2021 r. w siedzibie właściwego Urzędu Miasta lub Urzędu Gminy z terenu powiatu lublinieckiego lub w Starostwie Powiatowym w Lublińcu.

W przypadku Miasta Lubliniec ankietę proszę złożyć w Centrum Obsługi Mieszkańców przy ul. Paderewskiego 7A w Lublińcu. Możliwe jest również przesłanie wypełnionego scanu Ankiety drogą elektroniczną z wykorzystaniem systemu SEKAP, ePUAP lub pocztą e-mail na adres właściwego urzędu miasta lub gminy lub starostwa powiatowego.

Państwa opinie wyrażone w badaniu ankietowym będą elementem wspierającym określenie kluczowych uwarunkowań wewnętrznych i zewnętrznych oddziałujących na funkcjonowanie naszych miast i gmin w zakresie turystyki i rozwoju ścieżek rowerowych oraz pomogą zaplanować konkretne rozwiązania we wskazanych obszarach.

Z góry serdecznie dziękujemy za współpracę.

Pliki do pobrania:
Patrycja Umlauf