Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
13
STY
Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w półfinale konkursów I Know America oraz Discover Canada

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 wzięli udział w półfinale konkursów I Know America oraz Discover Canada

Uczniowie z „Mickiewicza” odnieśli sukcesy w tegorocznych edycjach konkursów wiedzowo-językowych I Know America oraz Discover Canada. Agata Pielat z klasy 1a, Emilia Zalas z klasy 1c oraz Wiktor Małysa uczeń klasy 2a awansowali do etapu półfinałowego w wymienionych konkursach. W ramach zmagań w I Know America młodzież właśnie zakończyła pracę nad esejami, które będą decydowały o awansie do finału i trzydniowym pobycie w Warszawie, połączonym z wizytą w rezydencji Ambasadora USA w Polsce. Agata w swojej pracy przeanalizowała pojęcie „baniek komunikacyjnych” w kontekście amerykańskiego rynku medialnego i ich wpływu na polaryzację polityczną w społeczeństwie. Emilia wybrała temat o „odwróconym rasizmie” (reverse racism) we współczesnych Stanach Zjednoczonych, natomiast Wiktor przeanalizował kulturowe i społeczne przyczyny popularności w USA filmów o komiksowych „super bohaterach”.

Droga do półfinału konkursu poprzedzona była pracą nad znalezieniem odpowiedzi do testu wiedzowego związanego z historią, kulturą, sztuką i współczesną polityką USA. Wiele godzin spędzonych na wyszukiwaniu informacji, zdaniem naszych półfinalistów, okazało się być inspirującym i ubogacającym doświadczeniem. Dla Emilii wyjątkowo ciekawe okazały się pytania związane ze sztuką - w szczególności z dadaizmem oraz kwestie feministyczne (historyczne stereotypowe postrzeganie roli kobiety w USA). Dla Agaty szczególnie interesującą okazała się historia niezwykłej tancerki Isadory Duncan oraz kwestie związane z systemem sądownictwa w Stanach Zjednoczonych, a w szczególności kontrowersje wokół powszechnie stosowanej w USA ugody obrończej. Ogromnie cieszy fakt, że praca w pierwszym etapie dała trójce naszych uczniów satysfakcję udziału w półfinale, zwłaszcza że już teraz jest to grupa elitarna, bo 66-osobowa wyłoniona z szerokiego grona 908 uczestników, którzy nadesłali odpowiedzi.

Źródło: Zespół Szkół im. Adama Mickiewicza w Lublińcu

Galeria
fd78fd-20200107_194749.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 09:35:21
Poniedziałek 13 stycznia 2020
Link publikacji:
Link
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

 • Związek Powiatów Polskich
 • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
 • Jednostka Wojskowa Komandosów
 • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
 • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
 • Dobry klimat dla Powiatów
 • Narodowe Siły Rezerwowe
 • Bezpieczne ferie
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
 • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348