Wręczono trofea za sukcesy sportowe

Wtorek 12 września 2023 09:44Czas czytania: 3 min.

Za nami spotkanie przedstawicieli klubów Podokręgu Lubliniec, podsumowujące sezon 2022/23 oraz wprowadzające w trwające już nowe rozgrywki.

Uroczystość była doskonałą okazją do wręczenia odznaczeń i pucharów. Prezes Krzysztof Olczyk uhonorował działaczy Unii Lisowice świętującej jubileusz 35-lecia Honorowymi Odznakami Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Złotą przyznano Andrzejowi Pankowi, a srebrne otrzymali: Krzysztof Brol, Marek Kaczmarczyk i Adam Kokot. Nie zabrakło także pamiątkowego pucharu od Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej wraz z workiem piłek oraz okolicznościowej plakiety od władz Podokręgu przekazanych na ręce sternika klubu Bartosza Strzody.

Ponadto Prezes LKS Orzeł Psary-Babienica Stefan Kucharczyk został wyróżniony ozdobnym listem gratulacyjnym za wkład w działalność w swoim klubie, który w tym roku świętował 90-lecie.

Po części jubileuszowej Krzysztof Olczyk wraz z wiceprezesami: Henrykiem Gorolem i Szymonem Mlynkiem oraz członkami prezydium: Mirosławą Minor i Mirosławem Kowalikiem przeszedł do wręczania trofeów za sukcesy w minionych rozgrywkach prowadzonych przez Podokręg Lubliniec. Zaczął od gratulacji i wręczenia mistrzowskich trofeów przedstawicielom Znicza Kłobuck, który zajął I miejsce w klasie okręgowej i awansował do IV ligi. Szczebel niżej zameldowały się Unia Kalety oraz po barażach Mechanik Kochcice, których działacze także otrzymali pamiątkowe puchary, tak samo jak działacze: mistrza klasy B Rybaka Ciasna i wicemistrza Rozwoju Olszyna za awans do klasy A.

Najlepszym zespołem w klasyfikacji Pro Junior w klasie okręgowej Grupa II Lubliniec-Częstochowa okazał się natomiast zespół Skry II Częstochowa, a w klasie A drużyna Sparty Tworóg. Pamiątkowymi pucharami wyróżnione zostały także kluby grające najbardziej fair play: Zieloni Żarki w klasie okręgowej, Unia Kalety w klasie A i Pokój Sadów w klasie B.

Nagrodzone zostały także najlepsze kluby w rozgrywkach młodzieżowych poza unifikacją: Tajfun Harbutowice wśród juniorów młodszych; Victoria Strzebiń wśród trampkarzy – grupa I poza unifikacją; UKS APN GT Tworóg wśród trampkarzy – grupa II poza unifikacją; Sparta Lubliniec wśród młodzików; Huragan Jezioro wśród młodzików poza unifikacją; Orzeł Pawonków wśród orlików – grupa I; Victoria Strzebiń – wśród orlików – grupa II; Orzeł Pawonków wśród orlików poza unifikacją; Sparta Lubliniec wśród młodzików w KSSE Młodzieżowej Lidze Futsalu U12; Sparta Lubliniec wśród orlików w KSSE Młodzieżowej Lidze Futsalu U10. Natomiast dyplomami uhonorowane były kluby uczestniczące w rozgrywkach żaków i skrzatów.

Najwięcej braw otrzymali królowie strzelców, którzy odebrali pamiątkowe statuetki. Tomasz Pasieka z KS Panki okazał się najlepszym snajperem klasy okręgowej, a następni w kolejce po strzeleckie laury byli: Błażej Strzoda z Mechanika Kochcice – Klasa A; Paweł Janiczek z LKS-u Wierzbie – Klasa B, Florian Niesłony z Orła Pawonków w juniorach młodszych; Jakub Krain z klubu UKS APN GT Tworóg w juniorach młodszych, Bartłomiej Boroń z Victorii Strzebiń w trampkarzach – grupa I; Jakub Krain z UKS APN GT Tworóg w trampkarzach – grupa II; Oskar Mieczkowski z Unii Kalety w III lidze młodzików; Antoni Badura z UKS APN GT Tworóg w młodzikach poza unifikacją; Sebastian Koza z Orła Pawonków w orlikach – grupa I; Gabriel Lipka z Nitronu Krupski Młyn w orlikach – grupa II; Sebastian Koza z Orła Pawonków z orlikach poza unifikacją.