Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
29
LIP
Wybrano nowego dyrektora szpitala

Wybrano nowego dyrektora szpitala

29 lipca br. w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lublińcu odbyło się spotkanie z nowym dyrektorem Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu Włodzimierzem Charchułą, który rozpocznie pracę 3 sierpnia. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz powiatu w osobach: starosty Joachima Smyły, wicestarosty Tadeusza Koniny, sekretarz powiatu Sylwii Fronczek i skarbnika Jacka Fokczyńskiego. W spotkaniu uczestniczyli również członkowie Zarządu: Alojzy Cichowski, Leszek Matyja i Rufin Majchrzyk. Radę Powiatu reprezentowali: przewodniczący Krzysztof Olczyk, przewodnicząca Komisji Zdrowia Lidia Mnich-Kościelna i przewodniczący Komisji Uchwałodawczo - Legislacyjnej Adam Konina. Na spotkanie zaproszeni zostali również członkowie Rady Społecznej: Jerzy Cyrulik – przewodniczący oraz Sandra Malitowska i Zygmunt Tabor. Podczas spotkania nowy dyrektor przedstawił swoją koncepcję funkcjonowania szpitala, odpowiadał również na pytania.

Koncepcję tę oparł m.in. na zmianach w zakresie poprawy efektywności świadczeń medycznych oraz zwiększeniu zadowolenia pacjentów z leczenia i warunków pobytu w szpitalu. Nowy dyrektor planuje wprowadzenie nowych świadczeń medycznych i skrócenie czasu oczekiwania na deficytowe usługi medyczne. Duże znaczenie przywiązuje również do kwestii rozwoju szpitala polegającej na podnoszeniu kwalifikacji zawodowych, poziomu motywacji kadry oraz pozyskiwaniu najlepszych specjalistów. Za priorytetowe uważa jak najszybsze przygotowanie programu naprawczego, w którym zawarte zostaną m.in. informacje dotyczące koncepcji zwiększenia efektywności ekonomiczno-finansowej i zmniejszenia corocznej straty szpitala, która w roku ubiegłym wynosiła prawie 6 mln złotych. Dużą wagę przywiązuje do kontaktów międzyludzkich, zarówno jeżeli chodzi o komunikację na linii dyrektor – kadra lekarska, jak i podejście do pacjenta, nie tylko jeżeli chodzi o proces leczenia, który – poza skutecznością - powinien przebiegać w dobrej, przyjaznej atmosferze.

Przypomnijmy, że 24 lipca br., w postępowaniu konkursowym, do którego przystąpiły 4 osoby został wyłoniony kandydat na nowego dyrektora SP ZOZ w Lublińcu. Po otwarciu kopert i stwierdzeniu poprawności formalnej złożonych dokumentów, członkowie Komisji zdecydowali o dopuszczeniu do dalszej części konkursu czterech kandydatów. Każdy odpowiadał na pytania dotyczące obowiązujących przepisów prawa, kwestii związanych z finansami szpitala, możliwości pozyskania nowej kadry medycznej. W wyniku tajnego głosowania Komisja Konkursowa jednogłośnie wyłoniła kandydata – Włodzimierza Charchułę – do objęcia tej funkcji.

Włodzimierz Charchuła ma wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania jednostkami, w tym również szpitalami. Pełnił m.in. funkcję dyrektora Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach, zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-technicznych Zakładu Opieki Zdrowotnej w Świętochłowicach i zastępcy dyrektora ds. finansów i rozwoju w Szpitalu Specjalistycznym w Bytomiu. Ponadto sprawował funkcję pełnomocnika Zarządu w Starostwie Powiatowym w Tarnowskich Górach, gdzie pracował nad przygotowaniem planu restrukturyzacji tamtejszego szpitala.

Aneta Konieczny

Galeria
9dcc3c-img_1945.jpg edc66e-img_1947.jpg fbe9e6-img_1955.jpg 020b5e-img_1958.jpg b84156-img_1973.jpg
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 13:49:48
Środa 29 lipca 2020
Link publikacji:
Link
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348