Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ››

Zgłoszenie zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej w związku z przekształceniem prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów

KARTA USŁUG NR: WGM/1/2020

Informacje podstawowe:
Zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018 roku o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo użytkowania tych gruntów (t.j. Dz.U. z 2019 r., poz. 916 ze zm.) z dniem 1 stycznia 2019 roku prawo użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe przekształca się w prawo własności tych gruntów. Z tytułu przekształcenia nowy właściciel gruntu ponosi na rzecz dotychczasowego właściciela gruntu opłatę, która wnoszona jest przez okres 20 lat, licząc od dnia przekształcenia. Nowy właściciel gruntu może jednak w każdym czasie trwania obowiązku wnoszenia opłat zgłosić Staroście Lublinieckiemu na piśmie zamiar jednorazowego jej wniesienia w kwocie pozostającej do spłaty (opłata jednorazowa).
Wymagane dokumenty:

Zgłoszenie zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej z wnioskiem o udzielenie bonifikaty.

Opłaty:
Wolne od opłat.
Termin:
14 dni od dnia zgłoszenia zamiaru wniesienia opłaty jednorazowej.
Komórka odpowiedzialna:
Wydział Gospodarowania Nieruchomościami Skarbu Państwa i Gospodarki Mieniem
42-700 Lubliniec
ul. Paderewskiego 7 (pokój 26)

Tel. (34) 351 05 37
E-mail: wgm@lubliniec.starostwo.gov.pl

Miejsce składania wniosku:
Kancelaria Starostwa Powiatowego w Lublińcu (ul. Paderewskiego 7) pokój nr 6 (parter).
Godziny urzędowania:
Poniedziałek-Piątek: 7:30-15:30
Podstawa prawna:
Art. 7 ust. 7 i 8 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o przekształceniu prawa użytkowania wieczystego gruntów na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów (t.j. Dz. U. z 2019 r., poz. 916 ze zm.).
Opracował:
Zatwierdził:
Paweł Skop
Adam Berych - Naczelnik Wydziału WGM
Data sporządzenia:
Data aktualizacji:
2020-01-07
Pliki do pobrania:
Mirosław Kowalik
Karty usług WGM
Wtorek 7 stycznia 2020
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych