Kontrast: AA
Odstępy:
LIS
Bezpieczne porody w Lublińcu

Jesteś w ciąży i zastanawiasz się czy poród w szpitalu w Lublińcu będzie bezpieczny dla Ciebie i Twojego Maleństwa?

Zapytaliśmy o to Joannę Jurczyk-Koralewicz – pielęgniarkę epidemiologiczną w szpitalu powiatowym w Lublińcu.

Bezpieczeństwo jest dla nas sprawą priorytetową, spełniamy wszystkie – bardzo restrykcyjne – normy, przestrzegamy wszystkich przepisów zawartych w ustawie o zapobieganiu chorób oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych. Porody pacjentek  zakażonych wirusem SARS-CoV-2 odbywają się na osobnym trakcie porodowym, w wyodrębnionej strefie. Wyodrębnione są zarówno sale do porodów naturalnych jak i do cięć cesarskich. Do pacjentek zakażonych SARS-CoV-2  przydzielony jest też osobny personel. Również noworodki tych pacjentek są izolowane od zdrowych dzieci. Nie ma więc żadnego kontaktu pomiędzy zdrowymi i zakażonymi pacjentkami. Wszystkie mamy – również te zakażone wirusem SARS-Cov-2 – mają możliwość przebywania ze swoimi nowo narodzonymi dziećmi.

Patrycja Umlauf
Wydarzenia w Powiecie