Kontrast: AA
Odstępy:
LUT
Festiwal Filmów Naukowych im. Stanisława Lema

W dniu dzisiejszym (tj. 19 lutego 2021 r.) – w dniu Święta Nauki Polskiej – rozpoczyna się Festiwal Filmów Naukowych im. Stanisława Lema. Będzie on trwał przez cały rok, realizując swoje zadania poprzez takie wydarzenia jak m.in.: projekcja filmu, spotkanie z reżyserem, aktorami czy naukowcami.

W ramach Festiwalu, za pośrednictwem wirtualnych wydarzeń prezentowane będą filmy naukowe, które zostały wybrane i recenzowane przez pracowników naukowych Polskiej Akademii Nauk, a także wywiady i wykłady z ekspertami oraz naukowcami.

Festiwal Filmów Naukowych realizuje cele naukowe, kulturotwórcze i upowszechniające wiedzę. Wspiera misję polskiej nauki ofiarując uczestnikom możliwości pogłębienia wiedzy na temat historii nauki, genezy powstawania odkryć naukowych i rewolucyjnych wynalazków.

Odbiorcami wydarzenia są m. in. uczniowie, studenci, przedstawiciele samorządów, wykładowcy i nauczyciele oraz osoby zainteresowani nowymi technologiami.

Link do wydarzenia znajduje się pod adresem:  https://www.wirtualnetargiedukacyjne.pl/.

Patrycja Umlauf
Wydarzenia w Powiecie