Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
LUT
Nauczyciele pracujący w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat lubliniecki będą zaszczepieni

Zakończyły się zapisy - chętnych do otrzymania szczepionki - nauczycieli wszystkich szkół i placówek oświatowych. Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień, w Systemie Informacji Oświatowej (SIO) zarejestrować się mogli nauczyciele do 65 r. ż.

W szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat lubliniecki uprawnionych do rejestracji na szczepienie było ponad 380 nauczycieli. Większość z nich podjęła decyzję i wyraziła chęć przyjęcia szczepionki. Wszystko po to, by ich uczniowie jak najszybciej mogli bezpiecznie powrócić do szkół.

Jak pokazują badania, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że szczepienie uchroni przed zakażeniem COVID-19. Już pierwsza dawka szczepionki AstraZeneci, która podawana będzie nauczycielom, daje wysoką ochronę przed wirusem (skuteczność - 76 proc. po trzech tygodniach), ogranicza też rozsiewanie się koronawirusa (o 67 proc.).

Nazwa placówki oświatowej

Liczba zarejestrowanych nauczycieli

Liczba osób, którym podana została 1 dawka szczepionki

Liczba nauczycieli uprawnionych do rejestracji

Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza

Zespół Szkół Ogólnokształcąco-Technicznych

Zespół Szkół Zawodowych

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Publiczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna

Dane przedstawione w tabeli są orientacyjne i nie stanowią informacji kompletnej. Należy wziąć pod uwagę fakt, że nauczyciele mający zatrudnienie w kilku szkołachjednocześnie, prawo do rejestracji mieli w dowolnie wybranej przez siebie placówce. Liczba osób uprawnionych do rejestracji nie stanowi więc informacji, która pozwala na bezbłędne wyliczenia. Stanowi jedynie orientacyjną liczbęnauczycieli, którzy wyrazili chęć zaszczepiania się.

Jak informuje SP ZOZ w Lublińcu, który pełni funkcję szpitala węzłowego, od 14 lutego zaszczepionych zostało blisko 400 nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych mieszczących się na terenie powiatu lublinieckiego.

Dominika Łupierz

Dominika Łupierz