Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
28
MAJ
Komputery dla naszych uczniów i nauczycieli

Komputery dla naszych uczniów i nauczycieli

Powiat Lubliniecki zakupi 37 komputerów dla szkół, dla których jest organem prowadzącym, ułatwiając w ten sposób naukę zdalną, która stała się koniecznością  w związku z panującą w kraju  sytuacją epidemiczną. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków unijnych.

- Koronawirus postawił nas wszystkich w sytuacji, w której obowiązek nauki musimy realizować drogą elektroniczną. To duże wyzwanie, nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Z informacji od dyrektorów szkół ponadpodstawowych wiem, że przy dużym zaangażowaniu - zarówno uczniów jak i nauczycieli - można powiedzieć, że dajemy radę. Czasami jednak na drodze do sukcesu stawał problem braku sprzętu. W naszych rodzinach często stawaliśmy przecież przed dylematem, kto ma skorzystać z komputera przy założeniu, że zarówno dzieci jak i rodzice są na tzw. pracy lub nauce zdalnej. Chcąc przynajmniej w części zaradzić takim problemom wystąpiliśmy z wnioskiem do Ministerstwa Cyfryzacji o dofinansowanie na zakup potrzebnego sprzętu. Udało nam się pozyskać 74 tys. zł., za które zakupiliśmy 37 komputerów – mówi starosta Joachim Smyła.

Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 13:31:41
Czwartek 28 maja 2020
Link publikacji:
Link
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348