Komputery dla naszych uczniów i nauczycieli

Powiat Lubliniecki zakupi 37 komputerów dla szkół, dla których jest organem prowadzącym, ułatwiając w ten sposób naukę zdalną, która stała się koniecznością  w związku z panującą w kraju  sytuacją epidemiczną. Sprzęt został zakupiony w ramach projektu „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego” współfinansowanego ze środków unijnych.

- Koronawirus postawił nas wszystkich w sytuacji, w której obowiązek nauki musimy realizować drogą elektroniczną. To duże wyzwanie, nie tylko dla uczniów, ale również dla nauczycieli. Z informacji od dyrektorów szkół ponadpodstawowych wiem, że przy dużym zaangażowaniu - zarówno uczniów jak i nauczycieli - można powiedzieć, że dajemy radę. Czasami jednak na drodze do sukcesu stawał problem braku sprzętu. W naszych rodzinach często stawaliśmy przecież przed dylematem, kto ma skorzystać z komputera przy założeniu, że zarówno dzieci jak i rodzice są na tzw. pracy lub nauce zdalnej. Chcąc przynajmniej w części zaradzić takim problemom wystąpiliśmy z wnioskiem do Ministerstwa Cyfryzacji o dofinansowanie na zakup potrzebnego sprzętu. Udało nam się pozyskać 74 tys. zł., za które zakupiliśmy 37 komputerów – mówi starosta Joachim Smyła.

Czwartek 28 maja 2020
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych