Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia ›› Koronawirus w odwrocie
29
MAJ
Koronawirus w odwrocie

Koronawirus w odwrocie

Dobre wiadomości płyną nie tylko od Powiatowego Inspektora Sanitarnego, który poinformował nas o trzeciej dobie bez kolejnych zakażeń koronawirusem na terenie powiatu lublinieckiego, ale także od dyrektorów domów pomocy społecznej.

W DPS przy ul. Kochcickiej  sytuacja stabilizuje się, a wśród pensjonariuszy nie zauważa się niepokojących objawów. Obecnie z wynikami dodatnimi jest 8 osób. Dzisiaj od mieszkańców pobrane zostaną wymazy, w poniedziałek będą wyniki. Zabezpieczona jest również opieka nad mieszkańcami, pracowników wspomagają kapłani.

Sytuacja w „Domu Kombatanta” – tak jak przez cały okres epidemii – bez niepokojących zmian. Pełna obsada pracowników, ścisły reżim sanitarny, odpowiednie procedury pozwalają na stwierdzenie, że egzamin z testu na przygotowanie placówki na czas epidemii zdany został na piątkę. Jak poinformowała nas dyrektor Jadwiga Kozicka7 czerwca będą przeprowadzone badania przesiewowe dla pracowników. To da nam pewność, że wszystkie osoby mające kontakt z pensjonariuszami są zdrowe. Zdarza się czasami, że chorobę wywołaną koronawirusem niektórzy przechodzą bezobjawowo, a chcielibyśmy uchronić naszych mieszkańców, którzy niejednokrotnie są ludźmi starszymi, o obniżonej odporności – przed jej skutkami.

Ośrodek dysponuje obecnie 4 wolnymi miejscami. W porozumieniu z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie opracowane zostały specjalne procedury. Od nowego mieszkańca będziemy wymagali wyniku badań PCR (negatywnego wyniku badań na obecność koronawirusa). Oprócz tego osoba taka będzie musiała poddać się w placówce 14-dniowej kwarantannie i dodatkowym testom zdrowotnym. To zabezpieczy nas przed ewentualnym przedostaniem się wirusa do placówki- wyjaśniała Jadwiga Kozicka.

Tylko dobre informacje płyną również z DPS „Zameczek”. - Żaden z mieszkańców nie gorączkuje, nie ma też innych niepokojących objawów choroby. Wszyscy pracownicy są na swoich stanowiskach. Życie w naszym domu wróciło do normalności. Stosujemy się oczywiście do wszystkich zaleceń w związku z epidemią, ale myślę, że najgorsze mamy już za sobą. W najbliższym czasie - zapobiegawczo -  planujemy zakupić oczyszczacz powietrza – mówi Dagmara Imiołczyk, dyrektor DPS „Zameczek”.

W placówce jest jedno wolne miejsce, będzie ono obsadzone na podobnych zasadach jak w DPS „Dom Kombatanta”.

Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 13:11:46
Piątek 29 maja 2020
Link publikacji:
Link
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348