Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
12
STY
Miniony rok w Lubitece

Miniony rok w "Lubitece"

Pomimo trwającej nadal pandemii koronawirusa miniony rok w „Lubitece” był bardzo udany. Pozyskano wiele dotacji m.in. na zakup nowości bibliotecznych, budek bookcrossingowych, zajęcia promujące życie i twórczość Józefa Lompy – patrona biblioteki oraz na promocję czytelnictwa.

Warto również wspomnieć o odniesionym sukcesie, tj. zdobyciu wyróżnienia w konkursie „Mistrz Promocji Czytelnictwa 2019”.  Sukces stanowi wyrazy uznania dla aktywności i kreatywności biblioteki w upowszechnianiu czytelnictwa oraz działalności edukacyjnej. W adresowanym do wszystkich bibliotek konkursie oceniane były działania w zakresie wspierania i promowania czytelnictwa w Polsce. Konkurs miał za zadanie wyróżnić „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką i popularyzacji wiedzy oraz informacji.

Ponadto placówka awansowała – w porównaniu do ubiegłego roku – w klasyfikacji „Bibliotek 2020” z 244 miejsca na 45. Ranking organizowany jest corocznie przez dziennik „Rzeczpospolita” przy współpracy z Instytutem Książki. Oceniano m.in. ilość czytelników, liczbę wypożyczeń, wielkość księgozbioru oraz procent, jaki stanowi dotacja podmiotowa dla biblioteki w budżecie gminy.

Niestety pandemia i wprowadzone obostrzenia dotyczące m.in. zamknięcia bibliotek spowodowały znaczący spadek poziomu czytelnictwa. Jednak na chwilę obecną biblioteka jest czynna we wtorki i czwartki w godz. 8:00 – 18:00 oraz w środy i piątki w godz. 8:00 – 15:30. Do budynku mogą wejść jednocześnie maksymalnie 4 osoby, z zachowaniem obowiązujących zaleceń.

Źródło: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Lublińcu

Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia w Powiecie
Dodano: 10:45:57
Wtorek 12 stycznia 2021
Link publikacji:
Link
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348