CZE
Od 1 lipca nowy dyrektor Szpitala Powiatowego w Lublińcu rozpoczyna pracę

10 czerwca br. Zarząd Powiatu w Lublińcu zatrudnił Pana Dariusza Brzezińskiego na stanowisku dyrektora Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lublińcu, który rozpocznie swoją pracę z dniem 1 lipca br.

Przypomnijmy, że 21 maja, w postępowaniu konkursowym, do którego przystąpiły 4 osoby, został wyłoniony kandydat na nowego dyrektora SP ZOZ w Lublińcu. Po otwarciu kopert i stwierdzeniu poprawności formalnej złożonych dokumentów, członkowie Komisji zdecydowali o dopuszczeniu do dalszej części konkursu trzech kandydatów. Każdy z kandydatów przedstawił swoją koncepcję pracy na stanowisku dyrektora SP ZOZ w Lublińcu, odpowiadał też na pytania dotyczące obowiązujących przepisów prawa, kwestii związanych z finansami szpitala, możliwości pozyskania nowej kadry medycznej. W wyniku tajnego głosowania Komisja Konkursowa jednogłośnie wyłoniła kandydata – Dariusza Brzezińskiego - do objęcia tej funkcji.

Dariusz Brzeziński posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie zarządzania szpitalem, dotychczasowym doświadczeniem udowodnił swoją skuteczność w restrukturyzacji finansowej podmiotów leczniczych. Pełnił funkcję prezesa Zarządu w Prudnickim Centrum Medycznym, dyrektora szpitala „Zdrowie” w Kwidzynie, gdzie przeprowadził restrukturyzację finansową i skutecznie przyczynił się do odbudowy relacji dyrekcji z pracownikami. Był również dyrektorem i prezesem Zarządu Szpitala Powiatowego w Dzierżonowie, gdzie doprowadził do połączenia szpitali publicznych w Dzierżonowie
i Bielawie, przekształcił tę jednostkę w spółkę prawa handlowego, przeprowadził restrukturyzację naprawczą podmiotu i systematycznie rozwijał nowe usługi medyczne. Współzałożyciel Konsorcjum Dolnośląskich Szpitali Powiatowych. W latach 2004-2010 przeprowadził postępowanie ugodowe z wierzycielami, oddłużył Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Stroniu Śląskim, brał udział również w przekształceniu tej placówki w Wojewódzkie Centrum Psychiatrii Długoterminowej. Wcześniej prowadził działalność gospodarczą polegającą na doradztwie prawnym i gospodarczym dla firm i osób fizycznych, zajmował się konsultingiem biznesowym i zamówieniami publicznymi.

Dariusza Brzezińskiego
Środa 10 czerwca 2020
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych