CZE
PILNE! 624 000 zł na szpital i 1 433 269 zł na inwestycje w powiecie!

W piątek, 26 czerwca br. odbyło się spotkanie, podczas którego przekazano środki - pozyskane przez powiat lubliniecki - na rzecz wsparcia w zakresie transportu medycznego oraz wyposażenia Izby Przyjęć. Dofinansowanie w kwocie 624 000 złotych pochodzi z solidarnościowego programu wsparcia powiatów i miast na prawach powiatu województwa śląskiego w zakresie ochrony zdrowia a kwota 1 433 269 zł pochodzi z Funduszu Inwestycji Samorządowych. Środki wydatkowane zostaną m.in. na zakup ambulansu z wyposażeniem medycznym, modernizację klimatyzacji i wentylacji mechanicznej w budynku Izby Przyjęć. Zakupiony zostanie również agregat prądotwórczy i  wyposażenie medyczne dla potrzeb Izby Przyjęć: wózki transportowe, kardiomonitory, respiratory.

W spotkaniu uczestniczyli: poseł na Sejm RP Andrzej Gawron, przedstawiciele władz województwa śląskiego: członek zarządu Izabela Domogała, radny sejmiku Bartłomiej Kowalski, radny sejmiku Zbigniew Przedpełski, asystent Małgorzata Przybyłek oraz  radny Rady Powiatu Dawid Smol. Na ręce przedstawicieli władz powiatu lublinieckiego: starosty Joachima Smyły, wicestarosty Tadeusza Koniny, sekretarza Sylwii Fronczek i skarbnika Jacka Fokczyńskiego przekazano dokument będący potwierdzeniem otrzymania dofinansowania. W spotkaniu uczestniczyli również: dyrektor SP ZOZ w Lublińcu Tomasz Piechniczek i kierownik pogotowia ratunkowego Henryk Nieroda.

Galeria
326a2d-czek.jpg b0b3df-img_1940a.jpg a06688-img_1889.jpg 7fc4c3-img_1887.jpg 1b327d-img_1884.jpg
Piątek 26 czerwca 2020
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych