Sytuacja w domach pomocy społecznej wraca do normalności

Jak informuje dyrektor DPS „Zameczek” Dagmara Imiołczyk już od trzech tygodni żadna osoba w tej placówce nie gorączkuje, wszyscy – zarówno pensjonariusze jak i pracownicy - mają negatywne wyniki testów. Jedna osoba przebywa jeszcze w szpitalu. Uruchamiane są zajęcia rehabilitacyjne, funkcjonuje kuchnia, nie ma więc konieczności korzystania już  z  usług firmy cateringowej.

DPS „Dom Kombatanta”  w dalszym ciągu bez żadnych osób zarażonych koronawirusem, rusza rehabilitacja i w ograniczonym zakresie terapia zajęciowa. Kierownictwo placówki dostosowuje metody opieki nad pensjonariuszami do aktualnej sytuacji zagrożenia wirusem. Dwóch pracowników, którzy przebywali na kwarantannie ma wyniki ujemne testów i w najbliższym czasie wrócą do pracy.

W DPS przy ul. Kochcickiej, w którym najwięcej osób chorowało na COVID – 19, sytuacja wraca do normalności. Dwie osoby z  oddziału „A” z wynikami dodatnimi przeniesiono do specjalnie przygotowanych miejsc, oddział natomiast zdezynfekowano i funkcjonuje normalnie. Na oddziale „B” z 27 chorych pozostało 3, pozostałe osoby mają wyniki ujemne, 4 osoby to ozdrowieńcy. Na oddziale  „C” 5 osób ma wyniki dodatnie. Żadna osoba nie ma niepokojących objawów choroby, nikt nie gorączkuje. Dobrze też wygląda sytuacja jeżeli chodzi o opiekę nad mieszkańcami. Pracowników wspomagają wolontariusze z NINIWY i kapłani.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ilona Kozioł poinformowała nas, iż od czerwca ma zostać uruchomiona procedura przyjmowania do domów pomocy społecznej nowych mieszkańców.

Poniedziałek 25 maja 2020
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych