Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast:
wersja podstawowawersja-kontrastowa
Strona głównaKontaktMapa strony
25
MAJ
Sytuacja w domach pomocy społecznej wraca do normalności

Sytuacja w domach pomocy społecznej wraca do normalności

Jak informuje dyrektor DPS „Zameczek” Dagmara Imiołczyk już od trzech tygodni żadna osoba w tej placówce nie gorączkuje, wszyscy – zarówno pensjonariusze jak i pracownicy - mają negatywne wyniki testów. Jedna osoba przebywa jeszcze w szpitalu. Uruchamiane są zajęcia rehabilitacyjne, funkcjonuje kuchnia, nie ma więc konieczności korzystania już  z  usług firmy cateringowej.

DPS „Dom Kombatanta”  w dalszym ciągu bez żadnych osób zarażonych koronawirusem, rusza rehabilitacja i w ograniczonym zakresie terapia zajęciowa. Kierownictwo placówki dostosowuje metody opieki nad pensjonariuszami do aktualnej sytuacji zagrożenia wirusem. Dwóch pracowników, którzy przebywali na kwarantannie ma wyniki ujemne testów i w najbliższym czasie wrócą do pracy.

W DPS przy ul. Kochcickiej, w którym najwięcej osób chorowało na COVID – 19, sytuacja wraca do normalności. Dwie osoby z  oddziału „A” z wynikami dodatnimi przeniesiono do specjalnie przygotowanych miejsc, oddział natomiast zdezynfekowano i funkcjonuje normalnie. Na oddziale „B” z 27 chorych pozostało 3, pozostałe osoby mają wyniki ujemne, 4 osoby to ozdrowieńcy. Na oddziale  „C” 5 osób ma wyniki dodatnie. Żadna osoba nie ma niepokojących objawów choroby, nikt nie gorączkuje. Dobrze też wygląda sytuacja jeżeli chodzi o opiekę nad mieszkańcami. Pracowników wspomagają wolontariusze z NINIWY i kapłani.

Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Ilona Kozioł poinformowała nas, iż od czerwca ma zostać uruchomiona procedura przyjmowania do domów pomocy społecznej nowych mieszkańców.

Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Kategoria:
Wydarzenia
Dodano: 13:49:40
Poniedziałek 25 maja 2020
Link publikacji:
Link
Facebook Powiat Lubliniecki OfficialRozkład jazdy na terenie powiatu lublinieckiegoDziałki na sprzedażInternetowa rezerwacja kolejki do Wydziału KomunikacjiZnajdź wydziałBiuletyn Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w LublińcuPowiatowe Centrum Usług SpołecznychMapa - Portal Powiatu LublinieckiegoPomoc w walce z koronawirusemE-urząd SEKAPPowiatowe Centrum Zarządzania KryzysowegoNieodpłatna pomoc prawnaOgłoszeniach o rzeczach znalezionychJakość powietrzaTransmisje z sesji Rady Powiatu w LublińcuPunkt informacyjno konsultacyjny dot. stanu prawnego nieruchomościProgram regionalnyFundusze zewnętrzneKlauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

POLECANE LINKI:

  • Związek Powiatów Polskich
  • Ośrodek Kultury i Edukacji Regionalnej U Myrcika
  • Jednostka Wojskowa Komandosów
  • Zespół Pieśni i Tańca Śląsk
  • Muzeum Paleonto-logiczne w Lisowicach
  • Dobry klimat dla Powiatów
  • Narodowe Siły Rezerwowe
  • Bezpieczne ferie
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Pożyczki nie daj się nabrać
  • Powiatowy Rzecznik Konsumenta radzi: Poradnik UKE
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348