Kontrast: AA
Odstępy:
CZE
Szczepienia przeciwko COVID-19 w Lublińcu

Zachęcamy do umówienia terminu szczepienia w Powiatowym Punkcie Szczepień Powszechnych (PSP), zlokalizowanym w budynku przy ulicy Sobieskiego 9 w Lublińcu.

Osoby chętne mogą się rejestrować poprzez całodobową, bezpłatną infolinię pod nr tel.: 989 oraz za pośrednictwem strony internetowej pod adresem: pacjent.gov.pl. Uruchomiona została także rejestracja bezpośrednio w punkcie pod numerami: 530 712 413, 530 711 452 w godzinach 15.00 - 20.00. Punkt działa od poniedziałku do soboty. Terminy szczepień uzależnione są od ilości chętnych pacjentów i harmonogramu dostaw szczepionek.

W lublinieckim punkcie - tylko w tym tygodniu - zaplanowano podanie 1100 dawek szczepionek (Moderna i Pfizer). W kolejnym tygodniu planuje się zaszczepić ok. 950 chętnych.

„Dzięki sprawnie funkcjonującemu systemowi, który wdrożony został w naszym punkcie oraz zaangażowanej kadrze lekarzy i pielęgniarek, liczba zaszczepionych pacjentów uzależniona jest jedynie od terminów dostaw szczepionek. W ubiegłym tygodniu – ze względu na brak dostaw – zmuszeni byliśmy przesunąć terminy szczepień. – komentuje Ilona Kasprowicz, koordynator szczepień w PSP.

Pamiętajmy, że jedynie szczepienia i społeczna odpowiedzialność mogą doprowadzić do powstrzymania pandemii i umożliwić powrót do normalności.

Dominika Łupierz

Dominika Łupierz