ZAREZERWUJ

WIZYTĘ

W WYDZIALE

KOMUNIKACJI

zamknij
Godziny pracy
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
(za wyjątkiem WK oraz WGK - sprawdź szczegóły)
Chcesz zadzwonić do wydziału?
Kliknij tutaj i wybierz wydział
Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju do 29 lutego 2024 roku

30 listopada 20231 min.153

Przedłużenie obowiązywania stopni alarmowych BRAVO i CHARLIE-CRP na terytorium całego kraju do 29 lutego 2024 roku

Prezes Rady Ministrów na podstawie art. 16 ust. 1 ustawy z dnia 10 czerwca 2016 roku o działaniach antyterrorystycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2632 oraz z 2023 r. poz. 1489, 1834 i 1860) podpisał Zarządzenia:

  • nr 617 z dnia 30 listopada 2023 roku w sprawie wprowadzenia drugiego stopnia alarmowego (2. stopień BRAVO) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,
  • nr 618 z dnia 30 listopada 2023 roku w sprawie wprowadzenia trzeciego stopnia alarmowego CRP (3. stopień CHARLIE-CRP) na całym terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,

Zarządzenia obowiązują od dnia 1 grudnia 2023 roku, od godz. 00:00, do dnia 29 lutego 2024 roku do godz. 23:59.

Rynek miejski w Woźnikach

30 listopada 20231 min.154

Rynek miejski w Woźnikach

Rynek w Woźnikach to centralny najbardziej okazały plac. Tutaj mieszczą się znaczące obiekty historyczne, do których należy Ratusz w Woźnikach. Decyzja o jego budowie pochodzi z 1848 roku, a realizacja nastąpiła w latach 1859-1862. 
Obok Urzędu Gminy do 1910 roku w budynku znajdowała się także poczta, a w podziemiach karczma. 
Budynek w stylu neoklasycystycznym, najbardziej reprezentacyjny obiekt miasta, to siedziba Urzędu Miejsko-Gminnego. 
W północno-zachodniej części rynku znajduje się kościół pod wezwanie św. Katarzyny, którego początki sięgają XIV wieku. 

Rynek czteroboczny, podłużny, zachował średniowieczny układ urbanistyczny.  Zabudowany jest regularnie kamienicami z XIX i XX wieku. Do najciekawszych obiektów historycznych należy kaplica pod wezwaniem św. Jana Nepomucena, umiejscowiona obok kościoła. Ponadto w centralnej części placu znajduje się pomnik śląskiego poety Józefa Lompy, który spędził 30 lat w pobliskiej Lubszy, a od 1851 roku mieszkał w Woźnikach. Naprzeciw ratusza znajduje się nowoczesna fontanna otoczona zielenią i ławeczkami.  

Zapraszamy do obejrzenia filmu.

Tekst i narracja: Bogusław Hrycyk
Wideo i montaż: Mirosław Włodarczyk
 
Copyright © 2023 Powiat Lubliniecki

O oczekiwaniach na stworzenie spójnego, kompleksowego systemu ochrony zdrowia i sytuacji naszego szpitala rozmawiano na posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ w Lublińcu

29 listopada 20232 min.281

O oczekiwaniach na stworzenie spójnego, kompleksowego systemu ochrony zdrowia i sytuacji naszego szpitala rozmawiano na posiedzeniu Rady Społecznej SP ZOZ w Lublińcu

Inauguracyjne posiedzenie Rady Społecznej SP ZOZ w Lublińcu odbyło się 24 listopada br. w Starostwie Powiatowym. Radzie przewodniczył Jerzy Cyrulik, wśród członków znalazł się przedstawiciel Wojewody – Ireneusz Gimiński oraz przedstawiciele podmiotu tworzącego: Alojzy Cichowski, Rufin Majchrzyk i Zygmunt Tabor. W spotkaniu uczestniczyły również władze Powiatu: wicestarosta Tadeusz Konina i sekretarz Powiatu Sylwia Fronczek oraz reprezentanci SP ZOZ w Lublińcu: Małgorzata Nowak – dyrektor tej placówki, Krzysztof Adrianowicz reprezentujący Izbę Lekarską, Róża Chrzęstek - przewodnicząca Związków Zawodowych Pielęgniarek i Położnych przy SP ZOZ w Lublińcu, Ilona Kasprowicz reprezentująca Okręgową Izbę Pielęgniarek w Częstochowie oraz Gabriela Marondel.

Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu zajęli III miejsce w Festiwalu „Lider Dobroczynności”

28 listopada 20231 min.172

Wolontariusze z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu zajęli III miejsce w Festiwalu „Lider Dobroczynności”

We wtorek, 21 listopada br. na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach odbył się finał Festiwalu „Lider Dobroczynności” zorganizowany z okazji Dnia Życzliwości. W festiwalu udział wzięło 35 szkół z województwa śląskiego. Powiat lubliniecki reprezentowało Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Lublińcu. Przedstawiciele wolontariatu (CKZiU): Agata Brzezina, Emilia Wręczycka, Dominika Garbacz, Magdalena Szymańska oraz Filip Tukaj, w ścisłym finale zajęli III miejsce! Celem akcji było uhonorowanie aktywnie społecznej młodzieży, promowanie wolontariatu, dobroczynności, przedsięwzięć i akcji charytatywnych organizowanych przez młodych ludzi.

Gratulujemy oraz dziękujemy za społeczne zaangażowanie!

 

Z wiedzy o naszej małej Ojczyźnie nie mieli sobie równych

28 listopada 20231 min.175

Z wiedzy o naszej małej Ojczyźnie nie mieli sobie równych

I Powiatowy Konkurs z Edukacji Regionalnej „Ziemia Lubliniecka - nasza mała Ojczyzna” - pod honorowym patronatem Starosty Joachima Smyły i Burmistrza Woźnik Michała Aloszko - odbył się w Szkole Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Kamienicy.  Dla uczestników przygotowane zostały przeróżne zadania sprawdzające ich wiedzę, m.in. o historii, zabytkach, walorach przyrodniczych naszego powiatu. Zmagania uczniów oceniane były przez jurorów - Jadwigę Fabiańczyk - dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach, Bogusława Hrycyka - redaktora naczelnego „Ziemi Lublinieckiej” i Sylwestra Witkowskiego - inspektora w referacie komunikacji społecznej i promocji Urzędu Miasta w Woźnikach.

Dla podopiecznych są wsparciem, znakiem nadziei i ludzkiej życzliwości

27 listopada 20231 min.369

Dla podopiecznych są wsparciem, znakiem nadziei i ludzkiej życzliwości

Z okazji  Dnia Pracownika Socjalnego odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli dyrektorzy domów pomocy społecznej: Dagmara Imiołczyk – dyrektor DPS „Zameczek”, Ewelina Małecka – dyrektor DPS „Dom Kombatanta”, Jerzy Cyrulik – dyrektor DPS przy ulicy Kochcickiej w Lublińcu oraz dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - Ilona Kozioł.

- Przyjmijcie Państwo serdeczne podziękowania za pełną oddania służbę drugiemu człowiekowi. Wasza praca wymaga nie tylko profesjonalizmu, ale również życzliwej obecności w codzienności życia drugiego człowieka. Dla  podopiecznych jesteście wsparciem, znakiem nadziei i ludzkiej życzliwości. Za to dziękujemy -– mówił starosta Joachim Smyła dziękując za pracę zarówno dyrektorom, jak i podległym im pracownikom socjalnym.

III Mikołajkowy bieg wzdłuż Leńcy w Boronowie 2.12.2023

27 listopada 20231 min.527

III Mikołajkowy bieg wzdłuż Leńcy w Boronowie 2.12.2023

PROGRAM:

8:30 Otwarcie biura zawodów Szkoła Podstawowa w Boronowie ul. Poznańska 2
10:00 Biegi dzieci i młodzieży
10:00 Przedszkolaki Dziewczęta i chłopcy – dystans 200 metrów.
10:10 Dziewczęta klasy 1-3 – dystans 400 metrów.
10:15 Chłopcy klasy 1-3 – dystans 400 metrów.
10:25 Dziewczęta klasy 4-6 – dystans 600 metrów.
10:30 Chłopcy klasy 4-6 – dystans 600 metrów.
10:30 Zamknięcie biura zawodów
10:40 Dziewczęta i chłopcy klasy 7-8 – dystans 800 metrów.
11:00 Start Biegu Głównego 10km
12:30 Ogłoszenie wyników biegów dzieci i młodzieży, wręczenie nagród.
12:45 Dekoracja biegu głównego w klasyfikacji open i wiekowej.

Nauczycielki z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu nagrodzone odznaczeniami państwowymi

24 listopada 20231 min.193

Nauczycielki z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu nagrodzone odznaczeniami państwowymi

We wtorek, 14 listopada br. w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach na sali marmurowej odbyła się uroczystość wręczenia nauczycielom i pracownikom oświaty z województwa śląskiego odznaczeń państwowych.

Miło nam poinformować, iż odznaczenia państwowe otrzymały aż trzy nauczycielki z Zespołu Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu. Srebrny Medal na Długoletnią Służbę przyznano Marioli Strzodzie, natomiast brązowe medale wręczono Annie Kubat i Monice Ziai. Odznaczenia wręczyli: II wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, śląska kurator oświaty Urszula Bauer oraz wicekurator oświaty Jacek Szczotka.

Składamy serdeczne gratulacje, życzymy dalszych sukcesów zawodowych i osobistych.

Konferencja Upowszechniająca w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu

24 listopada 20231 min.162

Konferencja Upowszechniająca w Zespole Szkół Ogólnokształcąco - Technicznych w Lublińcu

W Zespole Szkół Ogólnokształcąco – Technicznych w Lublińcu, 17 listopada br. miała miejsce Konferencja Upowszechniająca, której celem było podsumowanie minionych dwóch lat pracy ZSOT w Klubie Szkół uczących się i Laboratorium Szkół Uczących się.

Goście mieli okazję poznać rutyny i techniki pomagające rozwijać samodzielnie uczenie się uczniów podczas Spaceru Edukacyjnego. Kolejnym punktem trwania konferencji były lekcje otwarte, zostały zorganizowane i przeprowadzone przez nauczycieli szkoły: Aleksandrę Drzazgę, Edytę Gaś, Annę Golek, Annę Kubat, Iwonę Lewke oraz Daniela Łodzińskiego,
a następnie omówione z liderką Spaceru Edukacyjnego Anną Giemzą oraz uczestnikami.  Uwieńczeniem tego wydarzenia były warsztaty w formie World Cafe, gdzie uczestnicy zagłębili się w tematy współczesnej nauki.

W konferencji uczestniczyli zaproszeni goście, wśród których znaleźli się: przedstawiciele Delegatury Kuratorium Oświaty w Częstochowie, przedstawiciele Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Lublińcu, Rada Rodziców ZSOT, dyrektorzy oraz nauczyciele szkół powiatu lublinieckiego i warszawskiej szkoły Klubu SUS.

Na ratunek zdrowiu psychicznemu

22 listopada 20232 min.258

Na ratunek zdrowiu psychicznemu

Zdrowie psychiczne Polaków w ostatnich latach uległo dramatycznemu pogorszeniu. Media, instytucje, specjaliści biją na alarm. Pandemia, zachwiany poziom bezpieczeństwa zburzyły porządek świata i spustoszyły dobrostan psychiczny niektórych z nas.

Z opracowania Centrum Psychoterapii Pokonaj Lęk wynikają ponure fakty: co czwarty Polak cierpiał przynajmniej raz w życiu na jakieś zaburzenie psychiczne, depresji doświadczyło prawie 5% społeczeństwa, najczęstszym zaburzeniem są nerwice, blisko połowa Polaków doświadczyła pogorszenia stanu psychicznego z powodu pandemii, 10% miało myśli samobójcze w tym czasie. Jeden psychoterapeuta przypada na 2,7 tysiąca Polaków, a jeden psychiatra na 7,5 tysiąca Polaków. Swój stan zdrowia psychicznego jako zły lub bardzo zły ocenia 7% mężczyzn i 11% kobiet.

PRZYDATNE INFORMACJE

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz co może Ci się przydać

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale  Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Nie czekaj zapisz się już dziś!

Sprawdź szczegóły

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

Znajdziesz tutaj przydatne informacje dla uchodźców.

Sprawdź szczegóły

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

Sprawdź szczegóły

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Znajdziesz tutaj wiele poradników oraz zasięgniesz pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach pomocy.

Sprawdź szczegóły

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Potrzebujesz porady w sprawie ochrony praw konsumentów skorzystaj z usług Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Sprawdź szczegóły

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zwróć się do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego gdzie sprawdzisz ogłoszenia o rzeczach znalezionych.

Sprawdź szczegóły

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Skorzystaj ze strony z rozkładami przygotowanej dla mieszkańców:

Przejdź do rozkładu busów

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Sprawdź aktualne ostrzeżenia i raporty w Powiecie Lublinieckim.

Sprawdź szczegóły

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Znajdziesz tutaj aktualne i archiwalne nagrania

Sprawdź szczegóły

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Skorzystaj z usług naszego Szpitala Powiatowego.

Sprawdź szczegóły

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Skorzystaj z darmowego podpisu zaufanego i przejdź do e-puap:

Przejdź do epuap

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Sprawdź harmonogramy:

Sprawdź szczegóły

Narady koordynacyjne

Narady koordynacyjne

Wydział Geodezji i Kartografii zaprasza projektantów do składania wniosków na naradę koordynacyjną w formie elektronicznej:

Sprawdź szczegóły

KONTAKT, WYDZIAŁY, BIURA

Znajdź szybko interesujący nr telefonu

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę
do Starostwa
Skorzystaj z nowych miejsc parkingowych:
piętrowy Park and Ride przy dworcu