Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu z wizytą w Rheinfelden

Czwartek 27 października 2022 13:59Czas czytania: 2 min.

W uroczystym otwarciu nowego skrzydła w Gewerbeschule w Rheinfelden – szkoły, z którą już od 20 lat współpracuje Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu udział wzięły: dyrektor  tej placówki Jolanta Kardas wraz z wicedyrektorem - Jolantą Skubalą, kierownikiem szkolenia praktycznego - Renata Pruską oraz pedagogiem szkolnym Sylwią Kozą.

W niemieckiej szkole o podobnym profilu kształcenia powstały nowoczesne przestrzenie do nauki i życia. W nowym kompleksie mieszczą się nie tylko warsztaty samochodowe, ale także dwa laboratoria elektryczne. Uczniowie mogą pracować na platformach podnośnikowych, rolkowych, stanowiskach badawczych i stanowiskach diagnostycznych. Zmodernizowano również sale szkoleniowe z działu chemii, kosmetyki i zdrowia. Nowe laboratoria i warsztaty dla techników chemicznych oraz fryzjerów oferują teraz najwyższej jakości warunki do kształcenia. Uczniowie i nauczyciele doceniają nie tylko poprawę warunków nauki. Pięknym dodatkiem, niezwykle ważnym dla dobrego samopoczucia uczniów w szkole jest nowa stołówka i wewnętrzny dziedziniec.

W szkole w Rheinfelden pracuje obecnie 58 nauczycieli, uczy się 824 uczniów w 45 klasach. Oprócz technologii pojazdów kształcone są zawody chemiczne, fryzjerzy i asystenci dentystyczni.

Z okazji otwarcia nowego skrzydła zorganizowano w szkole „dzień otwarty”. Mieszkańcy Rheinfelden i całego powiatu Lörrach mogli zobaczyć nowe pracownie dydaktyczne oraz wziąć udział w przygotowywanych dla nich warsztatach.

Dyrektor Jolanta Kardas złożyła na ręce dyrektora Jürgena Maulbetscha list gratulacyjny i pamiątkową książkę dokumentującą 20 lat polsko- niemieckiej wymiany. Podziękowała za wszystkie wspólnie spędzone chwile oraz wsparcie organów prowadzących: Starostwa w  Lörrach  oraz Starostwa Powiatowego w Lublińcu.  - Mam nadzieję, że uczniowie szkoły w Lublińcu będą poznawali w tym miejscu nowoczesne technologie i rozwijali swoje zdolności i umiejętności. Wierzę, że czas pobytu w szkole będzie dla każdego ucznia czasem pełnym pozytywnych doświadczeń -  dodała.

Utworzony: Czwartek 27 października 2022 14:02:17 przez: Mirosław Włodarczyk