Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Zamek Lubliniec
Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie - Siedziba Zespołu "Śląsk"
Pałac Ludwika Karola von Ballestrema w Kochcicach
Facebook Powiat Lubliniecki
Kontrast: AA
Czcionka: AAA
Odstępy:
Znajdujesz się w: Powiat Lubliniecki ›› Wydarzenia w Powiecie

Harmonogram planowanych godzin pracy "Lokalnego Animatora Sportu" na miesiąc sierpień 2021 r.

Poniżej przedstawiamy harmonogramy planowanych godzin pracy "Lokalnego Animatora Sportu" na miesiąc sierpień 2021 r. na boiskach "Orlik" przy ul. Sobieskiego 22 i przy ul. ks. płk. J. Szymały 3 w Lublińcu.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Monika Dymarek
Dodano: Piątek
30 lipca 2021

Uwaga, zawyją syreny. To będzie wojewódzki trening sprawności syren alarmowych, upamiętniający obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

W dniu 1 sierpnia 2021 roku (niedziela) o godzinie 1700 , w celu upamiętnienia obchodów 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, zostanie przeprowadzony wojewódzki trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Monika Dymarek
Dodano: Piątek
30 lipca 2021

Niestety, tak jak w całym kraju, w powiecie lublinieckim spada tempo szczepień

W punktach szczepień zlokalizowanych w Powiatowym Centrum Usług Społecznych przy ul. Sobieskiego 9 w Lublińcu początkowo wykonywanych było ok. 1700 szczepień tygodniowo. Obecnie w ciągu tygodnia szczepionych jest ok. 300 osób. W pełni zaszczepionych osób w Polsce jest ponad 17 milionów. Eksperci alarmują, że to za mało, by mówić o zbiorowej odporności i uniknąć czwartej fali pandemii.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
30 lipca 2021

Wstępne wyniki egzaminów maturalnych są już znane

W załączonej tabeli przedstawiamy wstępne wyniki egzaminów maturalnych, które przeprowadzono w szkołach, dla których organem prowadzącym jest powiat lubliniecki.

 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
23 lipca 2021

Trwa rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Wstępne wyniki są już znane.

Szkoły oficjalnie ogłosiły listy uczniów, którzy zakwalifikowali się do pierwszych klas.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
23 lipca 2021

24 lipca - Święto Policji

Z okazji Święta Policji wszystkim funkcjonariuszom oraz pracownikom Policji składamy serdeczne podziękowania za odpowiedzialne pełnienie obowiązków służbowych dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców powiatu lublinieckiego.

Dziękujemy za to, że zawsze jesteście gotowi do niesienia pomocy – za Wasz trud i poświęcenie. Niech służba ludziom stanowi dla Was motywację do dalszej pracy, a wykonywane obowiązki będą zawsze powodem do satysfakcji.

Życzymy sukcesów, poczucia stabilizacji zawodowej, zdrowia, optymizmu oraz wszelkiej pomyślności każdego dnia.

Starosta Lubliniecki
Joachim Smyła

Wicestarosta Lubliniecki
Tadeusz Konina

Przewodniczący Rady Powiatu
Krzysztof Olczyk

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
23 lipca 2021

Czy służba zdrowia potrzebuje nowych specjalistów?

Czas pandemii jeszcze bardziej uwidocznił brak wykwalifikowanej kadry medycznej. Jako odpowiedź na to zapotrzebowanie Ministerstwo Zdrowia wprowadziło do kształcenia zawód opiekuna medycznego z rozszerzonymi kwalifikacjami. Od 1 września kształcenie w tym zawodzie będzie możliwe tylko w szkolnictwie policealnym. Oznacza to, że zawód ten nie będzie dostępny dla osób z wykształceniem podstawowym lub branżowym (zawodowym).

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Środa
21 lipca 2021

Pamiętaj! Udział w Narodowym Spisie Powszechnym to Twój obowiązek

Przypominamy, że na każdym mieszkańcu Polski spoczywa obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Spis trwa do 30 września br. 

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Wtorek
20 lipca 2021

Lublinieccy policjanci uczcili swoje święto

15 lipca w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu odbyła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości 27 policjantów zostało mianowanych na wyższe stopnie policyjne. Uroczystości z okazji Święta Policji, które przypadają 24 lipca - w rocznicę istnienia Policji Państwowej - honorowym patronatem objął Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
16 lipca 2021

Zaproszenie do uczestnictwa w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ulicy Kochcickiej

Zachęcamy do zgłoszenia udziału w zajęciach oferowanych w ramach Warsztatów Terapii Zajęciowej. Program realizowany jest w Domu Pomocy Społecznej w Lublińcu przy ul. Kochcickiej 14. Skierowany jest do osób pełnoletnich, które posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej. Warsztaty prowadzone są od poniedziałku do piątku od 7:00 do 15:00.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Piątek
9 lipca 2021

Środki ochrony osobistej dla podmiotów Podstawowej Opieki Zdrowotnej

Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała do Starostwa Powiatowego w Lublińcu środki ochrony osobistej o łącznej wartości ponad 180 tys. zł. Środki trafią do 27 podmiotów Podstawowej Opieki Zdrowotnej, które działają na terenie powiatu lublinieckiego. Płyny do dezynfekcji, maseczki, rękawice i fartuchy medyczne przekazane zostaną ośrodkom w związku z panującą pandemią koronawirusa.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Dominika Łupierz
Dodano: Poniedziałek
5 lipca 2021

Chcesz wiedzieć jaki jest poziom zaszczepienia mieszkańców w twojej gminie?

Tu znajdziesz informacje: https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin

Powiat lubliniecki niestety nie przoduje w tej dziedzinie. Na dzień 2 lipca Lubliniec ma zaszczepionych 35,7% mieszkańców, Herby – 30,8%. Na trzecim miejscu uplasował się Koszęcin  z wynikiem 30,6%, za nim – gmina Woźniki – 30,4% zaszczepionych mieszkańców. Najgorzej w tej kwestii wypada gmina Ciasna, to tylko 20,4% i gmina Pawonków -20,8 %.

W czołówce województwa śląskiego znalazły się: gmina Bobrowniki (46,2%), Katowice (45,3%), gmina Psary (43,8%) i Sosnowiec – 43,3% zaszczepionych mieszkańców.

Szczepmy się! To jedyny sposób na szybsze wyjście z pandemii.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Piątek
2 lipca 2021

Magiczne miejsca w powiecie lublinieckim!!!

Podzielcie się z nami swoimi wakacyjnymi zdjęciami wykonanymi na terenie powiatu lublinieckiego. Najlepsze nagradzać będziemy w każdy piątek wakacji  zestawami gadżetów z logo powiatu.

Na czym polega zabawa?

Wyślijcie na adres promocja@lubliniec.starostwo.gov.pl (w temacie wpisując LATO 2021) lub naszego facebookowego fanpage'a (Powiat Lubliniecki) jedno zdjęcie z tegorocznych wakacji. Napiszcie, gdzie zostało ono wykonane. Na wasze zdjęcia czekamy do 31 sierpnia 2021 r.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Czwartek
1 lipca 2021

Starosta nagrodził najlepszych uczniów!

Na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 Starosta Joachim Smyła nagrodził uzdolnioną młodzież i absolwentów szkół prowadzonych przez Powiat Lubliniecki. Nagrody otrzymało 45 uczniów, w tym 8 absolwentów lublinieckich szkół ponadpodstawowych. Nagrodę mogli otrzymać uczniowie, którzy wyróżniają się szczególnymi osiągnięciami w dziedzinie nauki i kultury, laureaci konkursów wiedzy na szczeblu wojewódzkim, krajowym i międzynarodowym, laureaci ogólnopolskich i wojewódzkich olimpiad przedmiotowych organizowanych przez Śląskie Kuratorium Oświaty i Ministerstwo Edukacji Narodowej, laureaci konkursów artystycznych na szczeblu co najmniej wojewódzkim oraz uczniowie, których osiągnięcia naukowe bądź artystyczne znalazły powszechne uznanie i przyczyniły się do skutecznej promocji Powiatu Lublinieckiego. Nagrody wręczane są co roku podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego. W związku z obostrzeniami pandemicznymi tegoroczne uroczystości miały wymiar kameralny.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Mirosław Włodarczyk
Dodano: Środa
30 czerwca 2021

Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Ojca

W dniu 25 czerwca na boisku „Orlik” przy Zespole Szkół Ogólnokształcąco–Technicznych w Lublińcu, lokalny animator sportu – Janusz Wojdyła wraz z Stowarzyszeniem Akademia Sportowa zorganizowali Turniej Piłki Nożnej z okazji Dnia Ojca.

czytaj dalej
Opublikował/a:
Patrycja Umlauf
Dodano: Wtorek
29 czerwca 2021
e-mail: sekretariat@lubliniec.starostwo.gov.pl
strona: www.lubliniec.starostwo.gov.pl
telefon: (34) 351 05 00, faks: (34) 351 05 11
STAROSTWO POWIATOWE W LUBLIŃCU
ul. Paderewskiego 7, 42-700 Lubliniec
woj. śląskie, NIP: 575-16-47-348