ZAREZERWUJ

WIZYTĘ

W WYDZIALE

KOMUNIKACJI

zamknij
Godziny pracy
Poniedziałek - Piątek 7:30 - 15:30
(za wyjątkiem WK oraz WGK - sprawdź szczegóły)
Chcesz zadzwonić do wydziału?
Kliknij tutaj i wybierz wydział
Rusza projekt „Nasz Powiat Nasze Pasje” 2024

13 czerwca 20241 min.240

Rusza projekt „Nasz Powiat Nasze Pasje” 2024

Wakacje tuż tuż! Żeby nie były nudne zorganizowaliśmy dla Was maraton bezpłatnych zajęć. Kto może z nich skorzystać? Dzieci, młodzież, dorośli i seniorzy.

Projekt „Nasz powiat – nasze pasje” powstał po to, by zachęcić mieszkańców powiatu lublinieckiego do udziału w zajęciach związanych ze sportem, rekreacją, edukacją czy też działaniami prozdrowotnymi. Oparty jest na dobrej woli, pomysłowości i zapale osób, które się w niego włączają. To siła ludzi, którzy aktywnie działają na rzecz lokalnej społeczności.

- Wielu wspaniałych ludzi pragnie podzielić się swoimi pasjami z mieszkańcami naszego powiatu, aby tegoroczne wakacje były wyjątkowo piękne dla każdego z nas. Skorzystajcie i cieszcie się wakacjami. Pozdrawiam i życzę udanego wypoczynku nie tylko Dzieciom, ale również Rodzicom i Dziadkom – mówiła przewodnicząca Rady Powiatu Anita Naczyńska.

Na wszystkie zajęcia, ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne u organizatorów poszczególnych zajęć. Szczegółowe informacje w ulotce.

Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu ma już 50 lat!

17 czerwca 20242 min.130

Zespół Szkół Zawodowych w Lublińcu ma już 50 lat!

„Lubię wracać tam gdzie byłam już….” Wszyscy lubimy wracać do miejsc, w których byliśmy... Dzisiaj wracamy do miejsca, które ma swoją historię! 50 lat!”  - z ogromnym wzruszeniem rozpoczęła swoje przemówienie Jolanta Kardas dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w  Lublińcu.

Następnie goście zaproszeni zostali w niezwykłą podróż w czasie, podczas której przypomniano początki szkoły i jej najnowsze dzieje. Prezentowane wydarzenia i zdjęcia przybliżyły uczestnikom historię pięćdziesięciu lat istnienia Zespołu Szkół Zawodowych w Lublińcu. Były nawiązania do minionych lat; była zaduma i nostalgia, ale też duma i radość.

- Spotkania jubileuszowe są zawsze dobrą okazją do refleksji nad dotychczasowymi osiągnięciami i planowanymi działaniami. Jest to czas, kiedy pamięcią wraca się do tych wszystkich, których praca i zaangażowanie tworzyły dorobek szkoły. Chciałbym w tym miejscu serdecznie podziękować dyrektorom szkoły:  obecnej Pani dyrektor Jolancie Kardas i poprzednim dyrektorom: Hubertowi Kubosiowi i Alfredowi Prządle – mówił podczas uroczystości starosta Joachim Smyła.  - Przez 50 lat szkoła zmieniła swój wygląd, dobudowano m.in. nowe skrzydło, powstało boisko sportowe. Unowocześniono metody nauki, uczniowie korzystają z komputerów i nowoczesnych pracowni, ale nadal jednak  najważniejszy jest tu Człowiek. Kadra pedagogiczna dba o to, żeby każdy uczeń uwierzył w swoje siły, nie bał się marzyć i dążyć do realizacji tych marzeń. Za to dziękuję! – kontynuował swoją wypowiedź starosta.

Zobacz nasz nowy przewodnik turystyczny! Zobacz również nasze WIDEO

21 czerwca 20221 min.3335

Zobacz nasz nowy przewodnik turystyczny! Zobacz również nasze WIDEO

Zwiedzanie podzieliliśmy na trzy części: Lubliniec i okolice, część północno-zachodnią i południowo-wschodnią. Wybraliśmy dla Ciebie miejsca, które musisz zobaczyć, żeby móc powiedzieć „tak, zwiedziłem powiat lubliniecki”. Znajdziesz tu skrót informacji o miejscach i zabytkach wartych odwiedzenia, niektóre z nich opatrzyliśmy krótkimi filmikami.

Przewodnik dostępny jest w wersji on-line oraz w wersji papierowej (Wydział Informacji, Kultury i Promocji w Starostwie Powiatowym w Lublińcu, tel. 530 322 866). Na naszym Facebooku publikujemy wybrane fragmenty przewodnika opatrzone nagraniami wideo.

No, to w drogę!

 

PS. Wszystkie filmy dostępne są również na naszym kanale na Youtube:

57e6ca-youtube_logo_20171.svg

[%pliki%]

Zapraszamy! Nasz powiat nasze pasje. Start!

19 czerwca 20241 min.27

Zapraszamy! Nasz powiat nasze pasje. Start!

Warsztaty Slime

 • Kiedy? – 22 czerwca, godz. 10.15
 • Gdzie? – Akademia Możliwości Centrum Ekologiczno-Edukacyjne, ul. Szkolna 29, Hadra
 • Zapisy – Karina Smol - Czaja, tel. 796 108 472

„Świat Japonii” kultura, język, kaligrafia

 • Kiedy? – 22 czerwca, godz. 17.00
 • Gdzie? – Szkoła Artystyczno-Językowa Kameleon, ul. Mickiewicza 17, Lubliniec
 • Zapisy – tel. 690 209 060

Robotyka LEGO

 • Kiedy? – 24 czerwca, godz. 10.00 – 12.00
 • Gdzie? – Akademia Małego Inżyniera, ul. Sokoła 3, Lubliniec
 • Zapisy – tel. 665 488 480

Konsultacje dla dzieci i rodziców w zakresie praw dziecka

 • Kiedy? – 24 czerwca, godz. 16.00 - 18.00
 • Gdzie? – Terenowy Komitet Ochrony Praw Dziecka, ul. Piłsudzkiego 9, Lubliniec
 • Zapisy – Jerzy Orszulak, tel. 604 341 542

Zajęcia Karate

 • Kiedy? – 24 i 26 czerwca, godz. 17.00
 • Gdzie? – Śląski Klub Karate i Kick-Boxingu w Lubszy, mała sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej w Woźnikach, ul. Powstańców Śląskich 7
 • Zapisy – Jolanta Maruszczyk, tel. 503 658 970

Sala Zabaw „Yelonkowo”

 • Kiedy? – 25 czerwca, godz. 14.00 – 16.00
 • Gdzie? – Strzelnica Family Resort & Spa, ul. Lubliniecka 9, Kochcice
 • Zapisy – Grażyna Golenia, tel. 734 149 204

Warsztaty biomasażu – zdrowia, urody i dobrego samopoczucia

 • Kiedy? – 25 czerwca, godz. 17.00 – 19.00
 • Gdzie? – Studio Biomasażu, ul. Częstochowska 74, Lubliniec
 • Zapisy – Joanna Adamowicz, tel. 601 795 447

EKOTROPY

 • Kiedy? – 26 czerwca, godz. 10.00 – 12.00
 • Gdzie? – Gminne Centrum Kultury i Informacji w Kochanowicach, ul. Lubliniecka 5
 • Zapisy – Agnieszka Mika, tel. 34 35 332 15

 

 

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach „Zrób maskotkę”

19 czerwca 20244 min.24

Zapraszamy dzieci do udziału w warsztatach „Zrób maskotkę”

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 5-13 lat do udziału w kreatywnych warsztatach pn. „Zrób maskotkę”. Zajęcia realizowane są w ramach programu KREATYWNIK. Uczestnicy projektu otrzymają bezpłatne zestawy do samodzielnego wykonania maskotek. Warsztaty prowadzone będą pod okiem animatorów w dwóch terminach: 12 lipca o godz. 15:00 i 2 sierpnia o godz. 11:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Lublińcu (pok. nr 28).

- Warsztaty służą pobudzaniu wyobraźni, wpływają pozytywnie na usprawnienie zdolności manualnych, koncentracji, a nawet ćwiczą cierpliwość. Uczestnicy warsztatów wykonaną według własnego pomysłu maskotkę, będą mogli zabrać ze sobą do domu - zachęca do udziału organizator warsztatów Adam Hucz.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy telefoniczne: Sanus Vivere – Zdrowe Życie, Katarzyna Kuich-Hucz, tel. 664709176.

Dzień Mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej przy Kochcickiej w Lublińcu

18 czerwca 20241 min.73

Dzień Mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej przy Kochcickiej w Lublińcu

13 czerwca br. odbyła się impreza integracyjna z okazji Dnia Mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kochcickiej w Lublińcu. Patronat nad imprezą objął starosta Joachim Smyła.

„Morza szum, ptaków śpiew” - to motyw przewodni tegorocznego spotkania, które miało na celu integrację osób niepełnosprawnych z różnych placówek nie tylko powiatu lublinieckiego.

Piknik rozpoczął dyrektor placówki Jerzy Cyrulik, który powitał wszystkich gości i zaprosił do wspólnej zabawy. Oddziały Domu, jak i zaproszone osoby niepełnosprawne przygotowały ciekawe i widowiskowe występy artystyczne doskonale wpisujące się w tematykę spotkania. Barwne dekoracje wykonane przez zespół rehabilitantek z DPS-u, tworzyły piękne tło wzbogacając występy sceniczne. Stały się również niepowtarzalną bazą do wakacyjnych zdjęć – kartek podróżniczych. Na scenie nie zabrakło również występu grupy teatralnej „Wesoła Kurtyna” reprezentującej Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lublińcu. Uczestnicy przedstawili układ muzyczno - taneczny, który wprowadził wszystkich w morski klimat. Na scenie zaprezentowali się również uczestnicy grupy „Dulski- Band”, którzy swoim występem zakończyli oficjalną część artystyczną. Imprezę zwieńczyła zabawa taneczna.

Centrum Zdrowia Psychicznego już dostępne dla wszystkich potrzebujących pomocy

18 czerwca 20242 min.92

Centrum Zdrowia Psychicznego już dostępne dla wszystkich potrzebujących pomocy

W Wojewódzkim Szpitalu Neuropsychiatrycznym im. dr. E. Cyrana w Lublińcu  (WSN) rozpoczęło działalność Centrum Zdrowia Psychicznego. O założeniach tego projektu mówiła podczas spotkaniu z wicestarostą Tadeuszem Koniną dyrektor WSN – Beata Musialik.

- Po wielu miesiącach intensywnej pracy od 1 maja udało nam się uruchomić Centrum Zdrowia Psychicznego, które funkcjonuje w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Jest to niewątpliwie wielkie osiągnięcie, którego głównym założeniem jest objęcie opieką psychiatryczną mieszkańców powiatu lublinieckiego, myszkowskiego i kłobuckiego. To miejsce, w którym można otrzymać  bezpłatne wsparcie przez całą dobę. Bez skierowania, bez zapisywania się na wizytę. Pomoc dostosowana jest do potrzeb zdrowotnych pacjentów – mówiła Beata Musialik, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Neuropsychiatrycznego im. dr. E. Cyrana w Lublińcu.

Michał Koziarski wystartował w Mistrzostwach Świata w Biegu 48h

17 czerwca 20241 min.80

Michał Koziarski wystartował w Mistrzostwach Świata w Biegu 48h

Na przełomie maja i czerwca br. Michał Koziarski – mieszkaniec powiatu lublinieckiego wystartował w Mistrzostwach Świata w Balatonfurted w Biegu 48h. Mistrzostwa odbyły się na Węgrzech. Michał był reprezentantem trzynastoosobowej drużyny z Polski. Na liście startowej widniało blisko 120 osób z 25 krajów. Pomimo trudnych warunków pogodowych i ciężkiej trasy, w trakcie 48 godzin łącznie pokonał 357,587 km. Finalnie otrzymał brąz w M35, srebro w drużynie męskiej i brąz w drużynie mieszanej. W zmaganiach podczas całego biegu dopingował go ojciec – Stanisław Koziarski.

Michał reprezentuje klub LKS Sieraków Śląski i swoją przygodę z bieganiem rozpoczął kilka lat temu. Na początku były to biegi kilkukilometrowe i udział w zawodach na dystansach do 10 km.

Jesteśmy dumni, iż wśród mieszkańców powiatu lublinieckiego są tacy niezwykli ludzie – pasjonaci, zdobywcy nagród w światowych konkursach. Michałowi życzymy kolejnych - tak spektakularnych - sukcesów!

Zachęcamy do odwiedzenia skansenu „U Michała” w Koszęcinie

14 czerwca 20241 min.83

Zachęcamy do odwiedzenia skansenu „U Michała” w Koszęcinie

Zapraszamy wszystkich miłośników historii do odwiedzenia skansenu „U Michała” w Koszęcinie. Jest to miejsce prowadzone przez pasjonata historii – Pana Michała Gryca, który od lat młodzieńczych fascynuje się zbieraniem starych, zabytkowych przedmiotów. 

W Koszęcinie zorganizowano konferencję przyrodniczą

14 czerwca 20242 min.218

W Koszęcinie zorganizowano konferencję przyrodniczą

W dniach 13-14 czerwca br. w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie odbyła się konferencja pt. „Znaczenie form ochrony przyrody dla realizacji celów zrównoważonego rozwoju”. Wydarzenie zorganizował Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział w Kalinie dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

PRZYDATNE INFORMACJE

Zatrzymaj się na chwilę i zobacz co może Ci się przydać

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Internetowa rezerwacja kolejki w Wydziale Komunikacji, Drogownictwa i Transportu

Nie czekaj zapisz się już dziś!

Sprawdź szczegóły

Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą

Znajdziesz tutaj przydatne informacje dla uchodźców.

Sprawdź szczegóły

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

System e-Zamówienia Publiczne Powiatu Lublinieckiego

Sprawdź szczegóły

Nieodpłatna pomoc prawna

Nieodpłatna pomoc prawna

Znajdziesz tutaj wiele poradników oraz zasięgniesz pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w punktach pomocy.

Sprawdź szczegóły

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Powiatowy Rzecznik Konsumentów

Potrzebujesz porady w sprawie ochrony praw konsumentów skorzystaj z usług Powiatowego Rzecznika Konsumentów

Sprawdź szczegóły

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zgubiłeś ważna rzecz?

Zwróć się do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego gdzie sprawdzisz ogłoszenia o rzeczach znalezionych.

Sprawdź szczegóły

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Aktualne rozkłady jazdy busów w Powiecie Lublinieckim

Skorzystaj ze strony z rozkładami przygotowanej dla mieszkańców:

Przejdź do rozkładu busów

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego

Sprawdź aktualne ostrzeżenia i raporty w Powiecie Lublinieckim.

Sprawdź szczegóły

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Transmisje z sesji Rady Powiatu

Znajdziesz tutaj aktualne i archiwalne nagrania

Sprawdź szczegóły

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Zastanawiasz się gdzie bezpiecznie urodzić swoje dziecko?

Skorzystaj z usług naszego Szpitala Powiatowego.

Sprawdź szczegóły

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Potrzebujesz podpisać dokument elektronicznie?

Skorzystaj z darmowego podpisu zaufanego i przejdź do e-puap:

Przejdź do epuap

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Nasze powiatowe Orliki - przydatne informacje

Sprawdź harmonogramy:

Sprawdź szczegóły

Narady koordynacyjne

Narady koordynacyjne

Wydział Geodezji i Kartografii zaprasza projektantów do składania wniosków na naradę koordynacyjną w formie elektronicznej:

Sprawdź szczegóły

KONTAKT, WYDZIAŁY, BIURA

Znajdź szybko interesujący nr telefonu

Skontaktuj się z nami

Wyznacz trasę
do Starostwa
Skorzystaj z nowych miejsc parkingowych:
piętrowy Park and Ride przy dworcu